Maty akustyczne, czyli podstawowy asortyment samochodowy

0
1151

Obecnie większość Polaków posiada prywatny samochód. Wielu z nich korzysta również z aut służbowych, które wykorzystują także do celów prywatnych. Pojazdy mechaniczne stały się więc nie tylko narzędziem pozwalającym na komfortowy transport, ale są obecnie podstawowym wyposażeniem, które zapewnia wygodę. Czy aby na pewno każdy samochód jest w stanie zagwarantować nam podobne doznania w trakcie przemieszczania? Otóż każdy jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, że nie! Co należy wymienić, by poprawić nieco satysfakcję w przypadku eksploatacji starszych lub bardziej budżetowych modeli? Poznaj dostępne możliwości, które zaskoczą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jednym z nich są między innymi maty akustyczne, które dostępne są w ofercie BitMat.

Wygłuszenie całego auta – gdzie umieścić maty?

Oczywiście najważniejszym miejscem jest komora silnika i bagażnik. Hałas generowany w tych dwóch miejscach jest największy, dlatego warto zadbać o maty, gdy tylko pojazd jest remontowany. Jak wybrać odpowiednie? Jeśli nie masz w tej kwestii wiedzy, zdaj się na specjalistów i mechaników. W razie potrzeby możesz skonsultować wybór z pracownikami BitMat, którzy na pewno odpowiedzą na wszystkie najważniejsze pytania i pomogą dopasować elementy do konstrukcji. Naturalnie nie zapominaj o podłodze i drzwiach. W ich przypadku należy stosować jednak inny rodzaj produktów. Sprawdź ofertę i poznaj wszystkie najważniejsze szczegóły.

Czy jakość i cena maty ma znaczenie?

Oczywiście cena nie powinna być wyznacznikiem jakości, lecz nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że często idzie ona w parze nie tylko z jakości, ale również z parametrami danej maty. Przykładem może być chociażby jej gęstość i grubość. Im grubsza i gęstsza mata, tym lepsze właściwości i tym lepiej wygłuszy kabinę samochodu. Czy warto więc stosować te najbardziej budżetowe propozycje? Oczywiście nie będą one tak wydajne, jak klasa premium, lecz na pewno komfort podróżujących znacznie się poprawi, gdyż do kabiny auta będzie trafiać o wiele mniej hałasu. Warto zatem skorzystać z najpopularniejszych propozycji firmy BitMat.

Czy modernizacje można przeprowadzić samodzielnie? Chociaż zadanie nie wymaga specjalnej wiedzy, to może okazać się bardzo pracochłonne dla osób bez doświadczenia i umiejętności. Oczywiście wygłuszenie podłogi wiąże się z wykręceniem całego wnętrza pojazdu, dlatego lepiej udać się z tym do specjalistycznego warsztatu, gdzie pracownicy wiedzą, jak należy postępować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here