Wybieramy buty myśliwskie

0
1012
myśliwy

Najważniejszy pierwszy krok! To oczywiście prawda, jednak w przypadku myśliwych ważny jest każdy krok. Dobry but to nie tylko gwarancja komfortu, ale również jeden z najważniejszych czynników zapewniających bezpieczeństwo podczas polowań. Jak wybrać odpowiednie obuwie? Gdzie szukać dobrych i sprawdzonych modeli butów?

Trudne warunki wymagają dobrych butów

Zdecydowana większość osób zajmujących się myślistwem docenia niebagatelne znaczenie dobrze dobranych butów. Niefrasobliwe podejście tych, którzy wciąż jeszcze uważają, że w teren można wybrać się w dowolnym rodzaju obuwia, byleby tylko było ono wygodne, szybko jest weryfikowane przez trudne warunki polowe. Wysoki stopień zawilgocenia i niełatwa nawierzchnia o niskiej przyczepności skutecznie potrafią odebrać przyjemność z polowania, a nierzadko takie lekceważące podejście kończy się poważnymi kontuzjami. Buty myśliwskie powinny efektywnie realizować powierzone im zadania — chronić przed wilgocią i nieprzyjemnymi temperaturami oraz zapewniać najwyższą stabilność i bezpieczeństwo. Powyższe warunki muszą być spełnione w każdych, także skrajnie niekorzystnych warunkach.

Trudno wymienić jeden, najważniejszy element myśliwskiego buta. Dobre obuwie to takie, które skutecznie łączy sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, wykorzystanie materiałów o najlepszej jakości oraz starannie kontrolowany proces produkcyjny. Nie warto więc inwestować w kusząco tanie buty podrzędnych producentów. Niska cena zazwyczaj idzie w parze z równie niskim komfortem użytkowania, w przypadku takich produktów trudno też mówić o satysfakcjonującej trwałości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno modelu sygnowanego marką rzetelnego wytwórcy i cieszącego się uznaniem odbiorców. Na rynku wyróżnia się kilku renomowanych producentów: Alaska, Harkila, Meindl, Percussion, Seeland to nazwy, na które na pewno warto zwrócić uwagę.

Komfort i trwałość

Niezależnie od tego, na jaką markę obuwia się zdecydujemy, zawsze należy zakup dostosować do indywidualnych potrzeb i specyfiki użytkowania. Buty muszą być wygodne i idealnie dostosowane do stopy — nie ma więc mowy o użytkowaniu obuwia za małego lub za dużego, znaczenie ma również wysokość podbicia. W trosce o własny komfort sprawdźmy jakość membrany, to między innymi ona jest odpowiedzialna za odpowiednią wentylację i ochronę przed wilgocią. Rodzaj bieżnika zależny jest od terenu, w jakim przebywamy najczęściej, zawsze jednak podeszwa powinna być wykonana z materiału, który zapewni odpowiednią wytrzymałość, a przy tym będzie elastyczny. Przydatne mogą się okazać wzmocnienia podeszwy, które z jednej strony chronią stopę przed kamieniami i korzeniami, z drugiej natomiast wydłużają żywotność buta.

Od lat popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji butów pozostaje skóra. Nie wszędzie jednak ten naturalny surowiec sprawca się równie dobrze. Na bagna i mokradła warto zabrać wytrzymałe kalosze myśliwskie. Współczesne modele najczęściej wykonane są z kauczuku, neoprenu lub lekkiego materiału EVA. Tu również możemy liczyć na udogodnienia, które znacząco podnoszą komfort użytkowania — na przykład wodoodporne suwaki, skórzaną wyściółkę lub ocieplenia. Wybierając się na zakupy, warto zajrzeć na stronę Salonu Myśliwskiego DoLasu.pl. Znajdziemy tu szeroki wybór starannie wyselekcjonowanych produktów, które skutecznie łączą najwyższą jakość z korzystną ceną i potrafią sprawić, że polowanie będzie udane niezależnie od warunków terenowych i pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here