Czym różnią się pergole tarasowe od markiz?

0
975
Czym różnią się pergole tarasowe od markiz

Dzisiaj po raz kolejny natknęliście się na informację, że pergole tarasowe są obecnie coraz częściej kupowane? Zastanawia Cię to, czy takie elementy mają dużo wspólnego z markizami? A może to zupełnie coś innego? Jak to jest zatem w rzeczywistości?

Możliwość użytkowania przez cały rok

Oczywiście, pergole tarasowe i markizy mają kilka punktów wspólnych. Nie mogą być jednak opisywane jako elementy cechujące się dokładnie jednymi i tymi samymi właściwościami. Na początek podobieństwa. Otóż pergole tarasowe oraz markizy bardzo dobrze chronią przez nadmiarem promieni słonecznych. To nie wszystko. Sprawdzają się też jako ochrona przed deszczem, czy wiatrem. Markizy są jednak znacznie mniej uniwersalne. Poza tym nie można ich używać przez cały rok kalendarzowy, jak ma to miejsce w przypadku pergoli tarasowych. Z czego to jednak wszystko wynika? Warto w tym miejscu zauważyć, że pergole tarasowe są wyposażone w prowadnice boczne, a także przednie podpory. Nie wspominamy zaś o tym przypadkowo. W końcu zastosowanie tych dodatkowych elementów (których próżno szukać opisując zwykłe markizy) powoduje, że cała konstrukcja jest znacznie bardziej stabilna. Na skutek tego nie ma potrzeby chowania tych akcesoriów na przykład po zakończonym sezonie letnim. Pergole tarasowe mogą być użytkowane przez 12 miesięcy roku kalendarzowego. Dzięki temu chronią także przed śniegiem, a markizy takiej właściwości oczywiście nie posiadają. Eksperci dodają, że pergole tarasowe są także znacznie bardziej odporne na rozmaite, nie do końca sprzyjające, warunki klimatyczne.

Zobacz także: http://www.kobietaimoda.pl/najpopularniejsze-rodzaje-markiz/

Większa prywatność

Dlaczego jeszcze ludzie często wolą kupić pergole tarasowe, a nie markizy? Oczywiście, elementy z tej drugiej grupy także są przydatne w wielu sytuacjach. Niemniej jednak cechują się mniejszą wszechstronnością. Można to zaobserwować także na innym polu. Okazuje się, że dzięki pergolom tarasowym można liczyć na znacznie większą prywatność, niż miało to miejsce wcześniej. Dlaczego? Nie ma bowiem tak naprawdę żadnych przeszkód, by zastosować przesłony boczne. Wiele osób natomiast bardzo chętnie korzysta z tego wariantu. Kiedy jest to wskazane? Mieszkasz stosunkowo niedaleko innego budynku? A może blisko hałaśliwej ulicy? Masz tego dość? Chcesz bowiem w spokoju popracować albo najzwyczajniej w świecie odpocząć po trudach pracy? W takiej sytuacji pergole tarasowe będą dobrym wyborem. Może nie wyeliminują w całości hałasu, ale sprawią, że na przykład wścibski sąsiad nie będzie wiedział, co konkretnie porabiasz w danej chwili itp.

Aktualną ofertę pergol tarasowych znajdziesz na https://www.systemysurma.pl/pergole/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here