Dlaczego warto wykupić certyfikat SSL dla strony WWW?

0
957
Dlaczego warto wykupić certyfikat SSL dla strony WWW

Certyfikatem SSL nazywa się specjalny protokół sieciowy, który zabezpiecza połączenia internetowe. Dzięki niemu transmisja danych przez internet jest bardziej poufna. Certyfikat ten szyfruje połączenia, dzięki czemu przesyłane wtedy informacje nie mogą wpaść w niepowołane ręce.

Strony posiadające certyfikat SSL posiadają specjalny symbol kłódki przy ich adresie internetowym. Strona bez certyfikatu posiada przekreśloną lub otwartą kłódkę.

Chociaż nie wszystkie strony muszą posiadać certyfikat SSL, to jednak jego wykupienie ma wiele zalet:

– zwiększa wiarygodność strony internetowej,
– zmniejsza ryzyko przejęcia danych,
– daje poczucie bezpieczeństwa osobom korzystającym ze strony,
– podnosi prestiż strony WWW,
– zapewnia lepsze pozycjonowanie strony internetowej.

Wobec tego posiadanie certyfikatu SSL ma wiele zalet. Czy jego wykupienie jest związane z wysokimi kosztami?

Na szczęście, dzisiaj można także zakupić tanie certyfikaty SSL, dlatego też właściciel strony, który chce posiadać takie zabezpieczenie, nie musi przygotowywać się na wysoki wydatek. Zatem, gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony WWW, na przykład strony firmowej?

Sprzedaż certyfikatów SSL oferowana jest obecnie przez wielu dostawców usług internetowych. Najczęściej można zamówić je w firmach, które zajmują się sprzedażą domen internetowych oraz hostingiem, na przykład można wybrać certyfikat SSL w kru.pl.

Dostawcy certyfikatów SSL oferują je w bardzo przystępnych cenach. Za podstawowy wariant tego typu usługi trzeba zapłacić zaledwie 29 złotych netto dla jednej strony internetowej. Można także zdecydować się na wykupienie certyfikatu typu Wildcard, który służy do chronienia domeny oraz wszystkich subdomen, które wchodzą w jej skład.

Podsumowując, zakupienie certyfikatu SSL do strony internetowej to bardzo dobry wybór. Dzięki niemu może być ona nie tylko bezpieczniejsza, ale jest również w większym stopniu wiarygodna dla odwiedzających ją internautów. Dzisiaj za dobry certyfikat SSL nie trzeba także płacić wysokiej sumy – ceny są naprawdę bardzo przystępne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here