Dekoloryzacja włosów – na czym polega?

0
1690
Dekoloryzacja włosów

Bardzo często zdarza się tak, że wychodzimy od fryzjer i nie jesteśmy zadowolone z efektu. Co wtedy zrobić? Nieudane farbowanie włosów to nie koniec świata, jest pewna metoda która jest w stanie nam pomóc. Mowa tutaj o dekoloryzacji włosów, która pozwoli nam zmienić kolor, bez zbytniego narażania ich kondycji.

Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który polega na pozbyciu się z włosa pigmentu, po koloryzacji. Kiedyś w tym celu wykonywało się rozjaśnianie, jednak przez obecne w składzie oksydanty oraz amoniak, miało to niekorzystny wpływ na włosy. Obecnie jeżeli chcemy pozbyć się koloru, wykonujemy dekoloryzację, która nie jest inwazyjna dla włosów. Do tego zabiegu wykorzystywane są specjalne produkty typu color-peel, które usuwają z włosa sztuczny pigment, bez uszkodzenia jego struktury.

Czym się różni dekoloryzacja włosów, od rozjaśniania?

Dekoloryzacja i rozjaśnianie są to dwa odmienne terminy. Rozjaśnianie włosów jest to zabieg, który polega na zdejmowaniu z włosów pigmentu za pomocą preparatu, który działa na włosy farbowane, jak i naturalne. Z kolei dekoloryzacja skupia się wyłącznie na włosach farbowanych, pozwala pozbyć się pigmentu.

Przeczytaj też: http://dlakobiet24.pl/kosmetyki-do-stylizacji-wlosow-czym-sie-roznia-od-siebie/

Czy dekoloryzacja mocno niszczy włosy?

Dekoloryzacja, podczas której wykorzystywane są produkty typu color-peel nie należy do zabiegów inwazyjnych. Opiera się wyłącznie na usunięciu sztucznego pigmentu z włosa. Efektów dekoloryzacji nie da się przewidzieć, ponieważ jedne pasma zazwyczaj wypłukują się szybciej, a inne wolniej. Efekt po zabiegu nie jest równomierny, dlatego bezpośrednio po nim, należy położyć toner lub nową farbę na włosy. Jest to jedyny etap, który może pogorszyć stan włosów.

Jak należy dbać o włosy, po dekoloryzacji?

Zwykle po przeprowadzonej dekoloryzacji, należy położyć farbę na włosy. W celu wyrównania ich koloru. Po takim zabiegu, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów oraz domknięcie ich łusek. Pomocne tutaj będą różnego rodzaju odżywki, maski oraz olejki. Warto jest również skorzystać z profesjonalnego, regenerującego zabiegu, który można wykonać w większości salonów fryzjerskich. Podczas niego wykorzystywana jest keratyna, której działanie opiera się na odbudowie zniszczonych włosów.

Źródło: https://www.malowanasloncem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here