długie sukienki

0
1704

Święto filmu i stylu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to wręcz wylęgarnia nowych trendów i modowych inspiracji. Wiele z nas z zapartym tchem śledzi, nie tyle nagrodzonych co najlepsze kreacje. W tym roku czerwonym dywanem zawładnęły długie suknie. Jak co roku gwiazdy zadały szyku i pochwaliły się stylizacjami rodem z największych domów mody na świecie. Brylowały suknie: Chanel, Armani’ ego, Givenchy, Gucci’ego, Alexandra Mcqueen’a czy Dior’a. Awangardowe i nietuzinkowe projekty szybko znalazły swoich miłośników i aktywnych komentatorów. Wszystkie suknie, szczególnie te długie okazały się niebywałym hitem. Największą uwagę modowych znawców przykuła aktorka Cate Blanchet. W czerwono – czarnej stylizacji wyróżniał się szczególnie krój inspirowany formalnym stylem i… damskim garniturem. Dodatkowo sukienka opadała na ziemię, a całość dopełniał wysoko wycięty rozporek. No cóż, obok takiej kreacji trudno przejść obojętnie. Aktorka podczas samego festiwalu pojawiła się aż w kilkunastu stylizacjach.

Ciekawą propozycje przedstawiła także Kendall Jenner. Modelka, chociaż niewiele ma wspólnego z aktorstwem, to zachwyciła piękną długą suknią z bardzo głębokim dekoltem. Odważna propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem.

Niesamowitą, długą suknię zaprezentowała Aishwarya Rai Bachchan projektu Manish Marora. Kreacja w odcieniach błękitu i granatu w swoich barwach nawiązywała do wzoru pawich piór. Na szczególną uwagę zasługiwał prawie trzymetrowy tren. Trudno odmówić aktorce efektownej prezentacji.

Niekwestionowaną ikoną stylu jest również aktorka Julianne Moore, której suknie są doskonale dopasowane do predyspozycji figury i najnowszych trendów. Na tegorocznym festiwalu gwiazda postawiła na długa czerwoną suknię w kolorze klasycznej czerwieni i z elementami… piór w tym samym kolorze. Suknię dopełniła peleryna.

Festiwal filmowy w Cannes doskonale łączy w sobie święto kina i stylu. Kilka przykładów dowiodło, że długie suknie to najważniejszy trend mijającego roku. A wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami jeszcze długo.

Jak się inspirować stylizacjami w Cannes?

Inspiracji można szukać wszędzie. Aby dobrze. Czasami jednak wystarczy zapoznać się z tym, co przez cały festiwal w Cannes prezentują gwiazdy. I nawet nie chodzi o trudne do zrealizowania zakupy u światowych marek, a małą analizę. Warto spojrzeć na dominujące wzory, dodatki, kolory, krój. Nie szukaj kopii, ale inspiruj się detalem, który sprawi, że twoja wymarzona suknia zachwyci wszystkich. Postaw na wersję maxi i nie bój się gdy kreacja będzie lekko przydługa. Zadaj szyku i zaprezentuj efektowne wejście. Wielu komentatorów utrzymuje, że właśnie w Cannes poznajemy zapowiedzi tego, co opanuje modowy rynek. To właśnie tu w 2015 roku aktorka Emily Blunt zaprezentowała piękną srebrzystą, długą suknię z głębokim rozporkiem. I to właśnie ten krój zdominował modowe rynki. Trudno się dziś obejść bez sylwestrowej błyszczącej kreacji. A suknia aktorki została wówczas oceniona jako hit całego festiwalu. Przypadek? Nie sądzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here