Domowe sposoby na katar

0
1486

Kiedy  temperatura na zewnątrz zmienia diametralnie z dnia na dzień, duża ilość ludzi zaczyna chorować. Poza objawami takimi jak ból gardła, gorączka, występuje również katar. Wśród wielu osób istnieje powiedzenie, że nieleczony katar trzyma 7 dni, a ten leczony tydzień. Jak walczyć z katarem? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/domowe-sposoby-na-katar/

Katar – przyczyny i objawy

Na samym początku warto jest wiedzieć jakie są przyczyny kataru oraz jakie ma on objawy. Skąd bierze się ? Katar ma to do siebie, że może pojawić się w każdej porze roku, nie tylko podczas zimy, ale także na wiosnę czy w lato. Wystarczy do tego jedynie osłabiona odporność organizmu. Bardzo rzadko kiedy katar przychodzi jako jedyny objaw. Często zabiera także swoich kolegów, czyli osłabienie, kichanie, łzawienie oczu, gorączkę lub stany podgorączkowe. 

Katar może mieć także podłoże alergiczne. Taki rodzaj kataru zwany jest katarem siennym. Kiedy występuje u nas sezonowo warto jest udać się do lekarz i sprawdzić, czy nie jest to reakcja np. na kurz, sierść kota czy pyłki roślin. Jak sobie z nim poradzić?

Domowe sposoby na katar – inhalacja i wilgotne powietrze

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na katar jest inhalacja. Na czym ona polega? Polega ona na wdychaniu oparów, zazwyczaj tych ziołowych. Jak przygotować taki inhalator? Jest to banalnie proste? Zaparzcie gorącą wodę. Wlewacie ją do miski lub do głębokiego talerza. 

Dodajecie do wody trochę olejku eterycznego lub wrzucacie zioła z domowego ogródka. Świetnie sprawdzi się do tego np. tymianek, szałwia lub mięta. Zwiążcie włosy weźcie w dłoń ręcznik. Nachylcie się nad naparem i przykryjcie głowę ręcznikiem.

Wilgotne powietrze jest jak najbardziej wskazane podczas objawów takich jak katar. Jeśli jesteście maniakiem roślin i macie w domu nawilżać powietrza – koniecznie go dopalcie.

Zobacz też: http://gratia.pl/jak-powstrzymac-sie-od-kupowania-ubran/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here