Jak zadbać o lakier naszego auta?

0
699
Jak zadbać o lakier naszego auta

Obecnie na rynku znajdziemy teraz więcej firm które specjalizują się w detailingu pojazdów, są to usługi których celem jest poprawienie wyglądu naszego pojazdu.

Oczywiście są to usługi polegające na kompleksowym umyciu, wyczyszczeniu auta, w środku firmy także zajmują się praniem siedzeń czy też wykładzin. Możemy także w ramach tego rodzaju usług liczyć na zabezpieczenie naszego lakieru, może być to przykładowo woskowanie, jednak obecnie wiele firm oferuje także nałożenie specjalnej powłoki ceramicznej na nasz lakier.

Ochrona lakieru przy pomocy powłoki ceramicznej

Jest to pewnego rodzaju płynny polimer który wiąże się z lakierem fabrycznym tworząc bardzo solidną jednolitą warstwę ochronną. Jest to naturalnie bardzo dobra alternatywa dla wosków, warto zwrócić uwagę iż w przypadku powłoki ceramicznej jej trwałość będzie wynosiła nawet do 5 lat. Jest to powłoka która nie zmywa się, nie wymaga ponownego nakładania co kilka miesięcy tak jak w przypadku wosku. Jest to dodatkowa ochrona karoserii która pomaga uzyskać bardzo ciekawy efekt, auto będzie wyglądało jak nowe. Z pewnością także może ochronić nasz podstawowy lakier, zabezpieczyć go przed zarysowaniem, dodatkowo także chroni przed działaniem światła UV. Bardzo istotną czynnością będzie z pewnością przygotowanie całego pojazdu do nałożenia powłoki, musimy przygotować go w odpowiedni sposób usunąć wszystkie zabrudzenia, dodatkowo także odtłuścić specjalnym preparatem. Czasem na powierzchni naszego auta możemy znaleźć różnego rodzaju plamki, może być to przykładowo asfalt, który powinniśmy usunąć specjalistycznymi przyrządami. Może do tego posłużyć przykładowo guma która będzie zbierała z powierzchni lakieru różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu uzyskamy gładką powierzchnię na którą nakładamy następnie powłokę ceramiczną Z pewnością powłoka ceramiczna to idealna ochrona lakieru wrocław jest miastem gdzie znajdziemy firmy zajmujące się detailingiem pojazdów, które mogą wykonać tego rodzaju usługę na naszym aucie. Z pewnością będzie to bardzo dobra inwestycja pieniędzy, ponieważ będzie doskonale chroniła nasze auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here