Jaką karmę dla kota wybrać?

0
1032
Jaką karmę dla kota wybrać

Kot domowy to zwierzę bezsprzecznie mięsożerne. W ciągu tysięcy lat udomowienia, jego układ pokarmowy nie zmienił się i nie odbiega od układów pokarmowych jego dzikich kuzynów. Czym karmić więc koty, by zapewnić im optymalną ilość składników odżywczych zgodnych z ich dziką naturą? Czy dobrym pomysłem będzie bezzbożowa karma dla kota?

Karma bez zbóż – czy tylko dla alergików?

Karmy monobiałkowe i pozbawione w swoim składzie zbóż oraz innych wypełniaczy to podstawa diety kocich alergików i tych zwierzaków, które cierpią na nietolerancje pokarmowe. Wiele badań i obserwacji wskazuje, że zboża są jednym z najczęściej uczulających składników pokarmowych. Ryż, kukurydza, pszenica, owies i inne zboża mogą negatywnie wpływać na układ trawienny, powodować niestrawność, biegunki oraz reakcje alergiczne. Rozregulowują też pracę nerek i wątroby, które nie są przystosowane do trawienia węglowodanów. Mówiąc krótko – zboża nie są potrzebne kotu do szczęścia, a przyczynić się mogą do chorób, nadwagi i niestety skrócenia życia. Bezzbożowa karma dla kota, taka jak https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Bezzbozowa-karma-dla-kota-255.html minimalizuje natomiast ryzyko pojawienia się skórnych wysypek, uciążliwego swędzenia i wypadania sierści. Dostarcza tylko łatwo przyswajalnych składników i sprawia, że wszystkie narządy wewnętrzne pracują prawidłowo, skóra kota jest zdrowa, a sierść jest bujna i błyszcząca.

Żywienie odpowiadające kociej naturze

Jelito cienkie kotów przystosowane jest do trawienia wyłącznie białka pochodzenia zwierzęcego. Wynika to z ich natury drapieżcy. W odróżnieniu od psów ich proces udomowienia przebiegał zupełnie inaczej. Ludzie trzymali koty przy swoich osadach nie po to, by je dokarmiać, lecz po to, by pomagały im walczyć ze szkodnikami takimi jak myszy i szczury. Po dziś dzień każdy domowy mruczek ma naturę łowcy. Nawet najedzony będzie polował, gdyż to podpowiada mu jego instynkt i wewnętrzna potrzeba zapewnienia sobie egzogennego aminokwasu zwanego tauryną, a dostępnego jedynie w pokarmach mięsnych. Bezzbożowa karma dla kota jest więc podstawą diety każdego czworonożnego futrzaka, nie tylko alergika. Smaczna, zdrowa i wartościowa dieta oparta na mięsie i pozbawiona zbędnych wypełniaczy to doskonały sposób ana zapewnienie długiego życia kotom wszelkich ras i w każdym wieku. Dobrana idealnie do potrzeb gatunku zapewnia, że kot będzie nasycony, a mimo to zmniejszy się ryzyko wystąpienia u niego nadwagi. Karma dla kota bez zbóż to jedyny rozsądny i zgodny z naturą sposób karmienia naszych mruczków, jeśli pragniemy cieszyć się ich towarzystwem przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here