Jakie zastosowanie mają klapki skórzane?

0
1363
Jakie zastosowanie mają klapki skórzane

Klapki kojarzą się najczęściej z domowym obuwiem, a skóra nie jest najczęściej wykorzystywanym materiałem. Poza gumowymi klapkami, idealnymi np. na basen, istnieje wiele rodzajów kapci wykonanych z naturalnych materiałów – wśród takich, skórzane klapki mają najwięcej zastosowań. Są nawet zawody, gdzie są one tak powszechnie stosowane, że stały się niemal elementem dress-code’u – na przykład w zawodach medycznych.

Jakiego rodzaju klapki skórzane nadają się do pracy?

Przyjęło się, że skórzane buty uznaje się za bardziej eleganckie, niż wykonane z innych materiałów. To, czy skóra jest naturalna, czy ekologiczna, ma tu mniejsze znaczenie niż sama struktura materiału. Dlatego, jeżeli noszenie klapek w pracy w ogóle jest dopuszczalne, to klapki skórzane stanowią dość częsty wybór. Najczęściej wybierane są klapki z zakrytymi palcami, najchętniej na odpowiednio grubej, amortyzowanej podeszwie. Częstym wyborem są także chodaki ze skórzanym wierzchem.

Krój jest zwykle prosty, natomiast kolorystyka jest najróżniejsza – od gładkich białych, brązowych i czarnych, poprzez wszystkie kolory tęczy aż po wzorzyste. W zależności od miejsca pracy, można więc wybrać klapki skórzane, które są utrzymane s stonowanej kolorystyce lub przeciwnie – kolorowe, wprowadzające nieco luzu.

Jak dbać o klapki skórzane?

Skóra jest dość łatwym w konserwacji materiałem, który zazwyczaj wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczka, by przywrócić czystość. Warto dbać przede wszystkim o wnętrze buta – mimo że skórzane klapki są bardzo przewiewne, to nawet takie buty przy całodziennym noszeniu mogą powodować odparzenia. Dlatego dobrze jest utrzymywać wnętrze buta czyste, a w razie potrzeby można stosować talk lub specjalne środki zapobiegające rozwojowi bakterii.

Skórzane klapki wykonane z myślą o noszeniu w pracy można kupić np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Klapki-skorzane/2178494. Warto upewnić się, czy buty, które kupujemy, mają odpowiednio sprofilowaną wkładkę i czy podeszwa jest wystarczająco antypoślizgowa – zapewni nam to komfort i bezpieczeństwo w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here