Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii notarialnej?

0
239
Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii notarialnej

Kancelarie notarialne oferują szereg usług, które są niezbędne w różnych sytuacjach życiowych. Ich pracownicy zajmują się wieloma zagadnieniami prawnymi – od sprzedaży nieruchomości po przekształcenie działalności gospodarczej. Notariusz jest uprawniony do dokonywania czynności notarialnych i ma dużą wiedzę prawną.

Sprzedaż nieruchomości i zawarcie małżeństwa

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość, musisz dokonać aktu notarialnego, który potwierdza przeniesienie własności nieruchomości na kupującego. Notariusz sprawdzi również, czy nie ma na nieruchomości obciążeń lub innych ograniczeń, które mogłyby uniemożliwić przeniesienie własności.

Jeśli planujesz zawrzeć małżeństwo cywilne, musisz złożyć w kancelarii notarialnej oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński. Notariusz przygotuje także akt małżeństwa, który jest niezbędny do uzyskania np. paszportów czy dowodów osobistych z nowym nazwiskiem

Testamenty i spadki

Jeśli chcesz sporządzić testament, musisz zrobić to przed notariuszem. Kancelaria notarialna weryfikuje testament i pomaga w jego przygotowaniu. Urzędnik będzie też dbał o jego aktualność i zgodność z obowiązującym prawem, dzięki czemu pozwoli na bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie różnych procedur prawnych związanych z obsługą testamentu.

Jeśli otrzymałeś spadek po bliskiej osobie, musisz złożyć w kancelarii oświadczenie o jego przyjęciu lub odrzuceniu. Notariusz przeprowadzi także postępowanie spadkowe i pomoże w rozdzieleniu majątku spadkowego.

Umowy i formalności prawne

Notariusz może także przygotować różnego rodzaju dokumenty, np. umowy kupna-sprzedaży, umowy darowizny, umowy spółki itp. Notariusz może również potwierdzić ważność podpisów. W przypadku umów dotyczących nieruchomości lub innych ważnych kwestii, kancelaria notarialna może także pomóc w interpretacji treści umowy. Zatrudniony urzędnik będzie też w stanie pomóc rozwiązać ewentualne problemy.

Jeśli planujesz przekształcić swoją działalność gospodarczą w inną, kancelaria notarialna może sprawnie przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności. Urzędnik może również pomóc w aktualizacji ważnych dokumentów, takich jak np. wypis z rejestru gruntów czy aktualizacja danych w księdze wieczystej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here