Narożniki do salonu w stylu wiejskim

0
3189
naroznik

Meble w stylu rustykalnym mają niepowtarzalne i ponadczasowe wzornictwo, które odzwierciedla idee wiejskiej gościnności oraz domu pełnego pozytywnej energii. Wnętrza rustykalne charakteryzuje zastosowanie stałego zestawu materiałów, takich jak naturalne, lite drewno, naturalne tkaniny oraz rękodzieło. Aby dobrać idealny narożnik do rustykalnego salonu, trzeba zatem pamiętać o prostocie wiejskiego stylu.

Przy wyborze narożnika należy przeanalizować wielkość pomieszczenia, w którym planujemy go umieścić, a także ile osób docelowo będzie z niego korzystać. Jeśli cenimy życie towarzyskie i zdarza nam się organizować spotkania w szerszym gronie przyjaciół i znajomych, świetnym rozwiązaniem będą duże, szerokie narożniki dla sześciu lub ośmiu osób. Mniejsze modele pozwalają ulokować jednorazowo od trzech do pięciu osób. Styl rustykalny oznacza gościnność, a więc doskonałą propozycją są tu rozkładane narożniki z funkcją spania i dodatkowymi pojemnikami na pościel.

Jaki materiał dobrać?

Styl wiejski charakteryzuje się naturalnością, dlatego też warto zastanowić się, jaki rodzaj tapicerowania będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i jak będzie się łączył z innymi elementami wyposażenia naszego salonu. Wśród wielu różnych propozycji największą popularnością cieszą się narożniki z tapicerką w formie tkaniny lub skóry naturalnej, z podłokietnikami z drewna lub tkaniny, z drewnianymi, tłoczonymi nóżkami. Jeśli w naszym salonie mamy rękodzieło lub ściany wykończone boazerią, nie warto dodatkowo przytłaczać przestrzeni i powielać materiałów drewnianych. W stylu rustykalnym chodzi przede wszystkim o umiar i umiejętność łączenia materiałów na wielu różnych poziomach.

Tworzywo sztuczne a styl rustykalny.

Jeśli narożnik ma zagrać główną rolę w naszym salonie, warto zastanowić się nad odważnym kontrastem i zestawieniem materiałów naturalnych z tworzywem sztucznym.
W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie tapicerka ze sztucznej skóry lub tkaniny poliestrowej, co doda wnętrzu nietuzinkowego, wyrazistego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here