Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

0
1230
okulary przeciwsłoneczne z filtrem uv
fot. pexels.com

Wybierając okulary przeciwsłoneczne powinniśmy kierować się kilkoma aspektami, które znacznie przełożą się na ich jakość, a także na wyższy stopień funkcjonalności dla nas. Okulary przeciwsłoneczne powinny nie tylko chronić nas przed światłem słonecznym, ale również przed promieniami słonecznymi, które mają szkodliwie działanie. A więc wybierając okulary przeciwsłoneczne powinniśmy również zwrócić uwagę na odpowiednie filtry. Sprawdź, jakie!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/jakie-okulary-przeciwsloneczne-z-filtrem/

Dla kogo takie okulary?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrami blokują dostęp promieni UV do oczu. Praktycznie każda osoba, która nosi okulary przeciwsłoneczne powinna mieć właśnie taką parę, gdyż wszyscy jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne.

Jednakże o najwyższą ochronę powinny zadbać osoby, które spędzają dużo czasu za kierownicą, a także osoby, które uprawiają dużo sportów na dworze, przyjmują leki i suplementy, które zwiększają wrażliwość na promienie UV oraz osoby, które po prostu spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

To podstawowe rozwiązanie na co dzień, które pomoże nam chronić oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Takie okulary powinny posiadać filtr podstawowy, który ochroni nas w 99-100%. Na okularach, które całkowicie blokują promieniowanie UVA oraz UVB znajdziesz oznakowanie UV 400.

Jak dobrać takie okulary?

Przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne kupuj zawsze u sprawdzonych producentów! A jeśli chcesz je sprawdzić, to pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne mają czarne szkła, jednakże te nie zawsze muszą oznaczać ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Możesz jednak zweryfikować ich działanie poprzez krótki test.

Możesz to sprawdzić, gdy po założeniu na nos okularów przeciwsłonecznych twoja źrenica rozszerzy się, aby wpuścić do oka więcej światła, to wówczas wiesz, że okulary te nie mają dobrego filtra, ani soczewki. Oko, które nie dostaje promieni słonecznych nie zmieni kształtu źrenicy.

Przeczytaj też: http://dlakobiet24.pl/okulary-korekcyjne-ray-ban/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here