Pokrowiec na fotel samochodowy – z jakiego materiału powinien być wykonany?

0
873
Pokrowiec na fotel samochodowy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pokrowców na fotele w samochodzie. Jeśli jednak pokrowiec ma skutecznie spełniać swoje zadania, to cechować musi go wysoka jakość wykonania. Jednym z kluczowych elementów jest materiał, z którego pokrowiec został wyprodukowany. Warto zatem wiedzieć, na jakie materiały zwrócić uwagę i jaki pokrowiec na fotel wybrać.

Materiał wykonania

To jaki materiał się wybierze będzie miało bezpośredni wpływ na to, jak pokrowce na fotele samochodowe będą się prezentować. Od materiału zależeć będzie także wygoda korzystania z pokrowców oraz ich trwałość i wytrzymałość. Dlatego najlepszym wyborem będą pokrowce, które wykonane są z tych samych tkanin, z których produkuje się oryginalne tapicerki samochodowe.

Wymienić można tu przede wszystkim welur, żakard, alcantara oraz skórę ekologiczną. Są to materiały, które bez problemu wytrzymają codzienną eksploatację. Świetnie zabezpieczają tapicerkę przed zniszczeniem czy zabrudzeniem.

Welur i żakard

Welur to przede wszystkim bardzo miękka tkanina. Dzięki temu podczas jazdy odczuwalny jest bardzo duży komfort. To materiał bardzo przyjemny w dotyku. Welurowe pokrowce na fotele samochodowe charakteryzuje fakt, iż nie reagują one na temperaturę otoczenia. W lecie nie nagrzewają się, a zimą się nie wychładzają. Welurowe pokrowce to idealny wybór dla kierowców ceniących sobie komfort.

Żakard to materiał, który jest przede wszystkim bardzo praktyczny w czyszczeniu. Wystarczy odkurzacz czy wilgotna szmatka. Dlatego żakardowe pokrowce polecić można kierowcom, którzy często przewożą dzieci lub zwierzęta.

Alcantara i ekologiczna skóra

To tkanina mocna i trwała. Swoim wyglądem przypomina skórę. Alcantara to materiał bardzo przyjemny w dotyku. Jest to także materiał uniwersalny. Pokrowce na fotele samochodowe z tego materiału polecić można zarówno kierowcom, którzy jeżdżą bardzo często, jak i tym, którzy z auta korzystają rzadko.

Największą zaletą skóry ekologicznej jest to, iż jest to materia bardzo łatwy w czyszczeniu. Nie trzeba nic więcej prócz wilgotnej szmatki. W związku z tym pokrowce na fotele z tego materiału często stosowane są w autach zawodowych, w których przewozi się różnego rodzaju elementy, które są mniej lub bardziej zabrudzone. Niestety jest to jednak materiał podatny na działanie temperatury. Wpływa to niestety na mniejszy komfort jazdy choćby latem, kiedy pokrowiec może się bardzo nagrzać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here