Popularne rodzaje szklanych balustrad dla Twojego domu

0
241
Popularne rodzaje szklanych balustrad dla Twojego domu

Czy mieszkasz w domu z małymi dziećmi? A może masz czworonożne, chodzące po mieszkaniu zwierzęta domowe? A może jedno i drugie? Bez względu na to, jak wiele zagrożeń stwarza Twój dom, zawsze istnieje sposób, aby uczynić go bezpieczniejszym. Na przykład, zainstalowanie szklanych balustrad wzdłuż podstawy każdych schodów, balkonów lub tarasów, pozwala ograniczyć do minimum ilość niebezpiecznych wypadków.

Poręcze wykonane z bezpiecznego szkła

Jest wiele rodzajów balustrad. Niektóre projekty zawierają drewniane schody i balustrady, inne prezentują głównie metalowe zabezpieczenia, a jeszcze inne wykorzystują niesamowite właściwości szkła. Balustrady szklane, które wykonane są głównie ze szkła bezpiecznego są wykonane z materiału odpornego na działanie wysokich temperatur i są powszechnie stosowane nawet na zewnętrznych klatkach schodowych. Bardziej powszechne jest jednak stosowanie tego typu szklanych zabezpieczeń w wewnętrznych pomieszczeniach. Temperatura pomieszczenia, w którym znajduje się szkło nie ma wpływu na jego eksploatację i szybkość zużycia. Takie poręcze są idealne do kuchni, łazienek i pralni, ponieważ szkło jest odporne na działanie wody i wilgoci. Balustrady ze szkła bezpiecznego są idealne zarówno w ciepłych, jak i w zimnych pomieszczeniach. Poręcze te są zazwyczaj używane na zewnątrz. Ze względu na swoją odporność na wiele czynników, łącznie ze skrajną temperaturą, szkło bezpieczne jest przeznaczone do stosowania na zewnątrz, np. na tarasach i patio, ale także w pomieszczeniach.
szklana balustrada wewnętrzna

Polerowane chromowane szklane poręcze

Szukasz nowoczesnej, a zarazem klasycznej balustrady? Chromowane poręcze to klasyczny wybór aranżacyjny. Są wykonane z polerowanej stali chromowanej, więc mają nowoczesny połysk. A do tego mają klasyczny design, który można wykorzystać jako poręcz lub jako balustradę. Poręcze te są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur. Można wybrać pomiędzy płaską a łukową konstrukcją. Balustrady szklane z chromowanymi wykończeniami świetnie nadają się do mieszkań lub domów z zwierzętami. Szkło bezpieczne, nawet pod wpływem zadrapań nie będzie mieć widocznych rys, które popsułyby ogólną, wizualną prezentację.

Mozaikowe szklane balustrady

Mozaikowe szklane zabezpieczenia są podobne do polerowanych chromowanych szklanych poręczy, które są często używane w miejscach zewnętrznych. Jednak zamiast pojedynczej polerowanej chromowanej szyby, wykonane one są z wielu mniejszych paneli szklanych. Panele te tworzą piękny wzór, gdy patrzy się na nie z góry. Poręcze mozaikowe, podobnie jak polerowane poręcze chromowane, są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur. Podobnie jak inne poręcze szklane, mogą one być przeznaczone do użytku zewnętrznego, ale także do użytku wewnętrznego. Mozaika stanowi przepiękną ozdobę, więc szklana balustrada lub ścianka może znacząco ożywić pomieszczenia, w których się znajduje.

Inne zastosowanie szkła bezpiecznego

Ze względu na swoją wytrzymałość na ciepło szkło hartowane bezpieczne może być również stosowane jako zewnętrzne płytki lub jako zewnętrzne barierki prysznicowe, a nawet szklane elementy w saunie. Szklane rozwiązania są wykonane z odpornego rodzaju szkła, które może filtrować i blokować światło zewnętrzne. Mogą również filtrować i blokować dźwięk, więc są szczególnie przydatne w łazienkach, sypialniach i innych miejscach, gdzie członkowie rodziny często rozmawiają głośno, włączają hałasującą pralkę. Hartowane szkło często wykorzystywane jest również jako akcenty dekoracyjne. Na przykład, można kupić dekoracyjne poręcze lub balustrady w zakrzywionych, fantazyjnych lub prostych wzorach. Szklane konstrukcje mogą być również wykorzystywane jako ścianki działowe przezroczyste, kolorowe lub z specjalnym motywem, tworząc przegrodę między dwoma pomieszczeniami.
Szkło jest ponadczasowym surowcem, z którego wykonuje się wiele praktycznych, modnych rozwiązań budowlanych w mieszkaniu. Balustrada zewnętrzna, balustrada wewnętrzna, ścianka działowa szklana lub jeszcze inny szklany projekt jest wbrew pozorom bardzo trwałym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na szkło w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here