Stempel do laku z indywidualnym grawerem

0
335
Stempel do laku z indywidualnym grawerem

Stemple do laku raczej kojarzone są przez większość osób z filmami historycznymi i władcami, którzy pieczętowali tak swoje listy. Na pieczęci znajdował się herb, który świadczył, że dany list został napisany przez konkretnego władcę. Obecnie stemple cieszą się dużą popularnością i są wybierane do przyozdabiania różnych dokumentów i do zabawy.

Stempel do laku

Lakowanie może być świetną zabawą nie tylko dla dzieci. Można pieczętować zaproszenia ślubne lub komunijne, a także ozdabiać dokumenty lub listy. Dzieci z pewnością będą miały frajdę z pieczętowania paczek świątecznych lub kopert urodzinowych.

Stemple do laku dostępne są praktycznie w każdym sklepie z artykułami biurowymi lub prezentami spersonalizowanymi. Do wyboru są masywniejsze mosiężne lub metalowe stemple z drewnianą rączką, lub kolorowe wykonane z tworzywa sztucznego. Na stemplu można wygrawerować dowolny napis lub grafikę, która będzie pasować do konkretnej okazji lub okoliczności.

Kiedy przyda się stempel do laku?

Stemple lakowe z pewnością przydadzą się osobom, które lubią wyjątkowe przedmioty. Pieczętowanie koperty lub dokumentu lakiem z indywidualną grafiką, lub napisem jest niebanalne. Stemple przydadzą się na pewno dzieciakom, które lubią kreatywne zabawy. Jest to także fajny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która zajmuje się rękodziełem.

Stemplowanie lakiem może być także przydatne w urzędach, biurach lub firmach. Często pracownikom daje się prezenty lub wręcza dyplomy za dobrze wykonaną pracę i wówczas świetnym pomysłem jest zapieczętowanie takiego podarku.

Pieczętowanie lakiem to świetna zabawa!

Lakowanie jest banalnie proste. W sklepach dostępny jest lak w różnych kolorach w postaci lasek lub granulek. Dobrze jest kupić od razu kilka barw, aby móc je dopasować do danej okoliczności. Przed przystąpieniem do lakowania warto schłodzić stempel. Wówczas grawer odbije się dużo wyraźniej.

Lak rozpływa się pod wpływem temperatury i przyjmuje postać półpłynną. Wówczas można użyć stempla i odcisnąć go. Dobrze jest przytrzymać go przez kilkanaście sekund, aby mieć pewność, że wszystko będzie wyglądać perfekcyjnie. Lakować można z dziećmi i mieć świetną zabawę. Podgrzewanie jednak lepiej jest zostawić dorosłym, aby dzieci się nie oparzyły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here