sukienki na ślub cywilny

0
1805

Niech ten dzień będzie wyjątkowy!

Niezależnie od tego czy planujesz ślub kościelny czy cywilny, jest to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. Powinnaś właśnie tego dnia czuć się możliwie najpiękniej i wyjątkowo. Oczywiście wszystkie aspekty, jak przyszły mąż, otoczenie i cudowni goście na pewno uczynią ceremonię niezapomnianą. Z pewnością wielokrotnie planowałaś ten dzień i chciałabyś, aby nic nie zakłóciło ceremonii. Jeśli zdecydowałaś się na bardziej formalną uroczystość to nic nie stoi na przeszkodzie, by było równie elegancko i wzniośle, co podczas klasycznego nabożeństwa. Świat idzie na przód, a pary młode coraz częściej rezygnują z typowej ceremonii. Wybieramy nietypowe miejsca, chcemy zaskoczyć gości wyjątkową formą przyjęcia i niebanalnym menu. Planujemy każdy detal i chcemy uwiecznić każdą chwilę. Najpierw termin, sala, lista gości…, a potem element, który zmywa sen z powiek wszystkim przyszłym żonom. Ślubna kreacja to zdecydowania kobieca zagwozdka. Niby każda z nas ma jakiś wymarzony fason, ale gdy przychodzi co do czego, to jesteśmy w kropce. Odpowiednio dobra suknia zapewni komfort, ale przede wszystkim poczucie piękna.

Twoja suknia, Twój wybór

Tak jak już podkreślałam, szczególnie poważnie należy podejść do wyboru kreacji. Nie ma żadnych ograniczeń. Jeszcze dekadę temu panowało przeświadczenie, że ślub cywilny to raczej urzędowy ceremoniał. Stąd też przyszłe panny młode wybierały koktajlowe kreacje i eleganckie, proste fasony. Obecnie zmieniło się prawo i taki ślub można wziąć wszędzie. Poza tym zaczęto postrzegać go jako równie ważną ceremonię, co ta, która odbywa się w kościele. Wpłynęło na to wiele czynników, związanych ze współczesnym postrzeganiem religii i przywiązania do tradycji.

Dlatego bez wahania, jako panna młoda możesz wybrać klasyczną, białą kreację. Nie ma żadnych ograniczeń. Tym bardziej, że ślub cywilny niejako pozwala na przekraczanie pewnych kolorystycznych granic. Panie wybierają najczęściej białe suknie, niekiedy w kolorze ecru. Coraz częściej decydują się jednak na nietypowe fasony, suknie z odkrytymi plecami lub jednym rękawem. Zdecydowanie przeważają wersje maxi, w których każda z nas wygląda jak prawdziwa księżniczka. Jeśli jako panna młoda masz wątpliwości na jaką kreację się zdecydować, to zapoznaj się panującymi trendami.

Pamiętaj, że od sukni ślubnej w tym wydaniu, oczekuje się mniej. Nie musi być tak samo wytworna, jak ta którą wybieramy na uroczystość zaślubin w kościele. Dlatego, jeśli preferujesz skromne i eleganckie stylizacje, to doskonała okazja, by postawić na klasyczne i proste kroje midi. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś dobrała swój ulubiony kolor. Tutaj zakres jest szeroki, ale zdecydowanie najczęściej młode panie decydują się na biel lub jasne pastelowe odcienie.

Ślub to jednak ślub, a Ty nie chcesz rezygnować z iście wytwornej kreacji? Śmiało! Możesz bez przeszkód wybrać tradycyjne rozwiązanie i kupić dowolną białą suknię. To Ty decydujesz, czy wolisz fason z gorsetem, tiulowym dołem, koronkowymi wykroczeniami, a może cekinowymi zdobieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here