Wakacje w Szczyrku – wypoczynek w górach dla całej rodziny

0
73
Wakacje w Szczyrku

Szczyrk to mała miejscowość, która ma charakter typowo wypoczynkowy. To tutaj skupia się wiele szlaków turystycznych, które pomagają dotrzeć do leżących w pobliżu szczytów. Osoby szukające dla siebie idealnego miejsca na wakacje, mogą pomyśleć właśnie o tym, aby odwiedzić Szczyrk.

Góry, piękne góry

Wakacje w Szczyrku dają doskonałą możliwość do tego, aby przyjechać w góry. Jest to miejscowość o tyle fajna, że jest ona stworzona dla wszystkich. Dla rodzin z dziećmi, dla osób samotnych, dla seniorów, dla studentów i dla wszystkich innych osób, które chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Do Szczyrku można przyjechać o każdej porze roku. Zawsze można tu liczyć na piękne widoki, jak również czyste powietrze. Nie trzeba nigdzie chodzić, jeżeli ktoś nie będzie miał ochoty lub też jego siły fizyczne mu na to nie pozwolą. Ze spokojem można pozostać w samym miasteczku, gdzie można liczyć także na różnorodne atrakcje.

Atrakcje w Szczyrku – co należy zobaczyć?

Będąc tutaj, warto wybrać się na kolej linową, która pozwala dostać się na Skrzyczne. Jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który ma 1257 m n.p.m. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, może dojść tutaj o własnych siłach. Można jednak ze spokojem skorzystać z wyciągu, dzięki czemu po drodze będzie można podziwiać wiele fantastycznych widoków.

Jeżeli mowa już o tutejszych szczytach, to warta polecenia jest również Malinowska Skała. Co ciekawe, można tam dojechać samochodem (do pewnego momentu), więc warto skorzystać z okazji.

W samym Szczyrku można udać się na Deptak nad Żylicą. Jest to ścieżka pieszo-rowerowa, gdzie w zimie można poruszać się nawet nartami. Plac św. Jakuba jest miejscem, gdzie można się zrelaksować na tutejszych ławeczkach. Wiosną i latem znajduje się tutaj prawdziwe centrum kulturalne, ponieważ organizowane są tu liczne koncerty i występy. Beskidzka Galeria Sztuki to prywatna galeria, gdzie także można zajrzeć. Galeria Pod Aniołem Józefa Więzika jest miejscem, gdzie można podziwiać wiele wybitnych dzieł związanych z tutejszą kulturą.

Baza noclegowa

Wakacje w Szczyrku warto zacząć od znalezienia dla siebie bazy noclegowej. Atrakcyjną ofertę pobytową jest w stanie zapewnić Hotel Skalite. Nocleg warto zarezerwować dla siebie jeszcze przed przyjazdem. Tak, aby po samym przyjeździe mieć pewność, że czeka na wszystkich wygodny pokój. Skalite jest miejscem, gdzie na wszystkich przez cały rok czekają także apartamenty, restauracja serwująca lokalne jedzenie. Hotel posiada również kompleks basenowy, gdzie znaleźć można jacuzzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here