Zalety płynące z posiadania basenu ogrodowego

0
161
Zalety płynące z posiadania basenu ogrodowego

Zarówno dzieci, jak i dorośli, z przyjemnością oddają się kąpielom wodnym podczas letnich, upalnych dni. Nie każdy w takim samym stopniu lubi korzystać z basenów i kąpielisk publicznych. Komfortowym rozwiązaniem dla właścicieli nieruchomości jednorodzinnych i domków sezonowych, jest posiadanie prywatnego basenu. Jakie zalety niesie z sobą posiadanie takiego zbiornika na wyłączność? W niniejszym artykule opiszemy pokrótce korzyści płynące z zakupienia własnego basenu oraz dokonamy małego przeglądu konstrukcji powszechnie dostępnych zbiorników ogrodowych.

Baseny ogrodowe – dlaczego warto je mieć?

Posiadanie basenu ogrodowego to przywilej, na który coraz więcej osób może sobie pozwolić. Zwiększająca się konkurencja na rynku tego typu urządzeń ogrodowych, powoduje większą ich dostępność i obniżenie cen. Atrakcyjne oferty pojawiają się jeszcze przed sezonem wiosenno-letnim. W punktach wymieniamy, dlaczego warto pomyśleć o jego zakupie już teraz.

  • Basen to wspaniałe miejsce do organizacji spotkań towarzyskich. Grill ze znajomymi czy rodziną z możliwością zażywania kąpieli basenowych brzmi jak doskonała recepta na letni weekend, czy popołudnie. Mamy wszystko na miejscu: kuchnię, łazienkę, basen i prywatność, której nikt i nic nie zakłóca. W takich warunkach można śmiało integrować się do późnych godzin wieczornych.
  • Basen to miejsce integracji z dziećmi, wspólnych zabaw wodnych oraz bezpieczne warunki do pierwszej nauki pływania. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas. Są szczęśliwe, kiedy w ich aktywności włączają się rodzice. Nawet wykonując prace ogrodowe i warsztatowe, możemy stale mieć na oku bawiące się w basenie dzieci. Basenowe party to również jedna z atrakcji, która może urozmaicić organizację przyjęcia urodzinowego w domu.
  • Ruch i rehabilitacja. Brak czasu związany z życiem zawodowym, często wpływa na zmniejszenie aktywności fizycznej. Własny basen to świetne miejsce na odbycie codziennego treningu. Pływanie odciąża stawy i kręgosłup, zatem jest świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących stale w pozycji siedzącej, a także osób starszych.
  • Posiadanie prywatnego basenu jest higieniczne i zmniejsza ryzyko różnego rodzaju infekcji, które można nabyć, korzystając z basenu publicznego.

Konstrukcje basenów ogrodowych

Oprócz basenów ziemnych, które stanowią nieco większą inwestycję, wymagającą wkopania zbiornika w ziemię, na rynku dostępne są różnego rodzaju baseny wolnostojące:

  • dmuchane;
  • rozporowe;
  • stelażowe;
  • poliestrowe.

Z wyżej wymienionych basenów, największą funkcjonalnością cechują się baseny stelażowe, które są znacznie stabilniejsze i trwalsze niż dmuchane i rozporowe zbiorniki. Dwie pierwsze pozycje są znacznie bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, szczególnie podczas aktywnej zabawy dzieci. Baseny poliestrowe z kolei to gotowa niecka, która przeważnie wymaga wkopania w ziemię – chyba że mamy do czynienia z niewielkim basenem dziecięcym. Baseny rozkładane sezonowo cechuje mobilność – dzięki czemu możemy w każdym sezonie zmieniać ich lokalizację na terenie posiadłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here