6 rzeczy o których musisz pamiętać przed kupnem suszarki do włosów

0
207
6 rzeczy o których musisz pamiętać przed kupnem suszarki do włosów

Wbrew pozorom kupienie dobrej suszarki do włosów nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Obecnie na rynku znajdziemy ogrom różnorakich rodzajów, jak suszarki fryzjerskie, turystyczne i domowe. Poza tym posiadają różne funkcje poza samym suszeniem włosów. Jak zatem wybrać odpowiedni model dla siebie?

Wybór dobrej suszarki

Wśród ogromnej ilości suszarek do włosów czasami trudno znaleźć ten jeden najlepszy model dla siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie by do domu zakupić profesjonalną suszarkę do włosów lub na co dzień korzystać z turystycznej. Warto jednak wybierać model, który jak najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Podczas kupna powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Moc
  • Dyfuzor
  • Silnik
  • Czujnik nawilżenia
  • Technologię podczerwieni
  • Koncentrator powietrza

Dodatkowo, jeśli potrzebujemy, szukamy suszarki, które posiada także inne funkcje.

Moc urządzenia

Im większą moc posiada suszarka do włosów, tym o wiele krócej będzie suszyć włosy. Osoby z gęstymi, długimi włosami powinny stawiać o sprzęty o min. 2000 watów mocy. Jeśli jednak nam się nie spieszy, możemy stawiać na słabsze modele.

Dyfuzor w suszarce

Szczególnie ważny w przypadku kręconych włosów. Loki wymagają bowiem szczególnej troski, dlatego dodatkowa nasadka z kolcami może pomóc zapanować nad włosami i pozwoli na uzyskanie odpowiedniej fryzury.

Silnik suszarki

Przede wszystkim warto stawiać na napęd AC i motor bezszczotkowy. Dzięki temu suszarka do włosów będzie o wiele wydajniejsza, mniej podatna na awarie. Będzie mogła nam idealnie służyć przez wiele długich lat.

Czujnik nawilżenia

Jest to dobra funkcja dodatkowa, która pozwoli bardziej zadbać o stan włosów. Urządzenie sprawdza kondycję włosów, a potem dostosowuje temperaturę do stopnia ich wilgotności. Dzięki temu nie doprowadzimy do przesuszenia włosów.

Technologia podczerwieni

Może pomóc w przypadku schorzeń skóry, bólów czy stanów zapalnych. Jest to dobry mechanizm regeneracji włosów.

Koncentrator powietrza

Jest to rodzaj nakładki, jaką zakłada się na suszarkę do włosów. Dzięki temu można zwiększyć siłę nawiewu w określonym punkcie. Szczególnie przydatne przy prostowaniu włosów.

Dbanie o kondycję włosów nie jest trudne, gdy mamy pod ręką odpowiednie urządzenia. Dobrej jakości suszarka do włosów nie będzie prowadziła do ich nadmiernego przesuszenia, a jednocześnie pozwoli pozbyć się wilgoci po ich myciu. Warto jednak podczas zakupu zwracać uwagę na parametry techniczne, a w drugiej kolejności na cenę czy na design, które także są ważne, choć nie najważniejsze.

Kup profesjonalną suszarkę w https://fryzjersklep.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here