Płytki i stemple do paznokci – jak z nich korzystać?

0
279
Płytki i stemple do paznokci

Stemplowanie paznokci to ciekawy sposób na podkreślenie ich indywidualności. Dzięki stemplom jednolity kolor paznokcia można dodatkowo wzbogacić wieloma różnymi interesującymi wzorami. Jak zrobić to domowym sposobem? Czy stemplowanie jest jedynie domeną specjalistek pracujących w salonach urody?

Stemplowanie paznokci – od czego zacząć?

Do przygotowania elegancko wyglądających stempli paznokciowych nie trzeba wiele. Oprócz samych stempli konieczne jest przygotowanie specjalnego bloczku, lakieru, a także topu utwardzającego i rzecz jasna płytki. Proces stemplowania rozpoczyna się od dokładnego rozprowadzenia lakieru po odpowiednim wzorze. Warto pamiętać, aby jego warstwa była w miarę możliwości równomierna. W przeciwnym razie uzyskana grafika nie będzie ani ładna, ani trwała. Do tego zadania warto wykorzystać specjalny bloczek, za pomocą którego warstwa lakieru zostanie odpowiednio rozprowadzona po wzorze.

Stemple do paznokci – nakładanie wzoru

Kolejny etap stemplowania paznokci polega na przyłożeniu odpowiedniego wzoru do właściwego stempla. Jest to specjalnie zaokrąglony przedmiot, dzięki któremu można w parę chwil nanieść dwuwymiarowy obraz na lekko zakrzywiony paznokieć. Dzięki temu zabiegowi uzyskany wzór jest trwalszy i lepiej odzwierciedla krzywiznę palca. Na koniec należy przyłożyć stempel do płytki paznokcia w taki sposób, aby wzór pokrył całą jej powierzchnię. Podczas nakładania wzoru należy pamiętać, aby zrobić to w miarę szybko i energicznie. Jakiekolwiek poprawki nie wchodzą tutaj w grę.

O czym jeszcze pamiętać nakładając stemple na paznokcie?

Nakładając stemple na paznokcie, trzeba pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach:

  1. Element dekoracyjny powinien być dobrze widoczny na tle płytki paznokcia. Dlatego bardzo ważne jest, aby te dwa kolory (wzoru i tła) odpowiednio ze sobą zestawić.
  2. Przed nałożeniem stempla należy delikatnie przemyć płytkę specjalnym płynem niezawierającym acetonu. Dzięki temu jej powierzchnia będzie skutecznie i dokładnie oczyszczona przed aplikacją.
  3. Po nałożeniu warstwy dekoracyjnej warto ją utwardzić pod lampą UV. Na koniec trzeba zastosować specjalny top, który dodatkowo zabezpieczy strukturę nałożonego wzoru przed szkodliwymi zjawiskami pogodowymi i oddziaływaniami mechanicznymi.

Na stronie cuccio.pl można znaleźć różnego rodzaju wzory i stempleki, wśród których każdy wybierze dla siebie coś specjalnego. Na jednej płytce znajduje się nawet 20 różnych wzorów, wśród których można znaleźć motywy roślinne, zwierzęce i oczywiście geometryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here