Antresola w bloku – inspiracje

0
754
Antresola w bloku

Czujesz, że brakuje Ci miejsca w mieszkaniu? Antresola w bloku to nowoczesny sposób na zagospodarowanie przestrzeni . Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zyskanie dodatkowego miejsca w mieszkaniu bez konieczności rozbudowy. Zdecydowałeś się na antresolę, jednak nie wiesz, jak stworzyć dobry projekt? W niniejszym artykule przedstawimy Ci najlepsze inspiracje. Sprawdź!

Jaka powinna być wysokość antresoli?

Antresola idealnie sprawdzi się we wnętrzach o odpowiedniej wysokości. Aranżacja antresoli w mieszkaniu o wysokości 430 cm, pozwoli na właściwe zagospodarowanie powierzchni. Jakkolwiek takie rozwiązanie jest możliwe również dla pomieszczeń o standardowej wysokości. Optymalna wysokość wnętrza zależy od tego, jak chcesz zagospodarować daną przestrzeń. Jeśli pragniesz przeznaczyć antresolę na miejsce do spania, kącik zabaw lub domowy schowek, wówczas wysokość górnej części możesz ograniczyć do 120 cm. Jeżeli chcesz urządzić pomieszczenie, przeznaczone do dziecięcych zabaw, obowiązkowo pomyśl o balustradzie. Dodatkową zaletą antresoli jest zyskanie powierzchni bez konieczności odgradzania poszczególnych pomieszczeń. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla rodziców, sprawujących nadzór nad swoimi pociechami podczas zabawy.

Antresola – o czym należy pamiętać?

Aranżując antresolę w bloku mieszkalnym, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Poniżej znajdziesz listę wskazówek, dzięki którym z powodzeniem zrealizujesz swój projekt.

– Zadbaj o bezpieczne wejście na antresolę – aranżując antresolę w mieszkaniu, nie należy zapominać o zapewnieniu odpowiedniego wejścia. W tym celu niezbędne są schody z poręczą lub drabina (w przypadku mniejszych pomieszczeń).
– Zapewnij oświetlenie – kolejną, ważną kwestią jest montaż światła. W przypadku antresoli doskonale sprawdzą się lampy stojące lub lampy wiszące (żarówki powinny znajdować się powyżej poziomu antresoli).
– Zadbaj o odpowiednie ogrzewanie – aranżacja antresoli w bloku mieszkalnym wiąże się z unoszeniem ciepłego powietrza do góry, Dlatego warto pamiętać o odpowiednim ustawieniu grzejników w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury pomieszczenia.
– Zleć wykonanie antresoli tylko sprawdzonym fachowcom – ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, przedsięwzięcie to powinno być wykonane tylko pod okiem zaufanego specjalisty.
Antresola – inspiracje

Poniżej przedstawiamy nowoczesne inspirację na antresolę.

– Salon z antresolą – jeśli marzysz o przytulnym wnętrzu z pięknym widokiem, postaw na salon z antresolą. Aranżując tego typu przestrzeń, warto wybrać nowoczesny i modernistyczny styl. Pamiętaj, że salon z antresolą doskonale sprawdzi się w mieszkaniach o odpowiednio dużej wysokości.
– Sypialnia – dla osób ceniących sobie prywatność w mieszkaniu, dobrym rozwiązaniem jest urządzenie sypialni na antresoli. Posiadasz mieszkanie o odpowiedniej wysokości i brakuje Ci przestrzeni na garderobę? Postaw na sypialnię z własną szafą i komodą.
– Gabinet – antresola to idealne miejsce na gabinet lub kącik czytelniczy. Brakuje Ci przestrzeni do pracy, w której odczujesz spokój i ciszę? Urządź gabinet na antresoli. Wyposaż pomieszczenie w biurko i wygodne krzesło. W mieszkaniu o dużej wysokości, na antresoli można stworzyć kilkuosobowe, przestronne biuro. Meble do gabinetu powinny pokrywać się z meblami znajdującymi się w innych pomieszczeniach.
– Kącik zabaw – antresola idealnie sprawdzi się jako przestrzeń dla najmłodszych. W tym przypadku nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca, zapewnieniu wejścia na antresolę oraz wyposażeniu kącika w pudełka na zabawki, wygodny fotel oraz miękki koc i poduszki.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę pogotowiewnetrzarskie.com i poszukaj najlepszej inspiracji.

Jak w raju

Antresola w bloku to sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni oraz stworzenie własnego, prywatnego kącika w zaciszu własnego mieszkania. Decydując się na antresolę, pamiętaj o zapewnieniu wejścia, odpowiedniego ogrzewania i oświetlenia. Czuj się jak w raju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here