Biała sukienka

0
1821

W bieli nam do twarzy

Biel, niczym czerń – jest ponadczasowa i stylowa. Każdej z nas, bez względu na okazję, można dobra stylizację bazującą na bieli z doborem odpowiednich dodatków. Poza bardzo estetycznym wyglądam, sama barwa ma symboliczne znaczenie. Po pierwsza, nazywa się ją najjaśniejszą z wszystkich barw, tym samym rozjaśnia pozostałe kolory. W różnych kulturach, a przede wszystkim w zachodniej utożsamiana jest z takimi pozytywnymi cechami jak, m.in. czystość. Po drugie biel, oznacza nowy początek. Na ,,czystych kartach” można zapisać nowy rozdział życia. Ma to mocno metaforyczne znaczenie, ale dowodzi temu, jak postrzegany jest to kolor. Po trzecie, biel zawsze stanowiła największy kontrast dla czerni. Stąd przyjęło się pojmowanie tych różnic na zasadzie: dobro – zło, czystość – brud itd. Dlatego jeśli chciałabyś wzbudzić pozytywne odczucia, to koniecznie wybierz biały strój. Pomimo swojego mało praktycznego zastosowania (tendencje do brudzenia się) nadaje wiele uroku i rozświetla twarz.

Co powiesz na ,,małą białą”?

Skoro wyżej wskazaliśmy na silny kontrast bieli z czernią, to czemu nie zwrócić się ku opcji ,,małej białej”. Co prawda sprawdzają się głównie latem, ale takie sukienki wracają do łask. Tracą rzecz jasna na funkcjonalności i wymagają specjalnego traktowania, ale efekt jest wart wszelkich starań i …wybielaczy. Jeśli chciałabyś zaprezentować się w bieli na bankiecie lub innych wieczornym wydarzeniu, to powinnaś dokładnie przemyśleć krój. To barwa, w której w przypadku sukienki, łatwo możemy przeistoczyć stylizację w infantylną i nieco tandetną. Sukienka a’ la Marylin Monroe być może sprawdzi się w karnawale, ale zdecydowanie nie nadaje się na eleganckie, wielkie wyjście. To nie ten czas, nie ta barwa i krój. Chociaż uroku Marylin odmówić nie można…

Wybierz prosty, ołówkowy fason. Bez wstawek kolorystycznych i wszywek. Postaw na prostotę. Najlepszym rozwiązań będzie dopasowany krój w wersji do kolan, z rozporkiem i w kilku opcjach: odkrytymi ramionami lub zabudowaną górą. Pomiń w rozważaniach opcję ramiączek, które w przypadku białej kreacji odbierają jej szyku i powagi. Ponadto dokładnie przyjrzyj się grubości materiału. Biel ma to do siebie, że lub rozjaśniać, ale i prześwitywać. Dobierz odpowiednią, bardzo dyskretną bieliznę, gdyż każda nierówność czy zagięcie popsuje skrupulatnie zaplanowany efekt „wow”. I teraz uwaga. Jeśli uważasz, że jednolita biel pozwala na słodkie szaleństwa z dodatkami, to jesteś w błędzie. Sukienka w tym odcieniu jest sama w sobie ozdobą. Postaraj się dobrać jedynie delikatną złotą biżuterię, a nawet postaw na bransoletkę i delikatne kolczyki. Odpuść wisiorek jeśli krój sukienki zakłady coś ciekawszego niż standardowe cięcie. Postaraj się zadbać o jednolity kolor i fakturę buta i torebki. Ostatnim trendem jest imitacja skóry węża, która wpada w odcienie szarości. Nadasz stylizacji drapieżności. Sam fakt, że na wieczorowe wyjście dobierzesz śnieżnobiałą sukienkę, jest wystarczającą formą ekstrawagancji. Możesz dosłownie błyszczeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here