czarna sukienka na wesele

0
1752

Wesel tuż tuż…

Wszelkie możliwe trendy ulegają zmianom. Niektóre modele i fasony są ponadczasowe, a niektóre rok po roku stają się passe. Są też określone modowe zasady, na które warto zwrócić uwagę, jeśli wybieramy się na wesele do rodziny czy przyjaciółki. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli na takim ślubie pełnisz zacną funkcję świadkowej panny młodej. Wtedy nie tylko powinnaś być jej wsparciem, ale także nie przyćmić swoją kreacją. Nie trudno o faux paus, którego jednak możesz się ustrzec, jeśli masz możliwość omówienia swojej stylizacji z przyszłą mężatką. Co jednak, jeśli została zaproszona na wesele, a niekoniecznie masz sposobność ku temu, by radzić się co do preferencji panny młodej. Możesz wybrać wtedy jedną z powszechnie dostępnych propozycji pastelowych koktajlowych sukni. Czasami pokusa zabłyśnięcia na takiej imprezie jest równie silna co potrzeba swoistego ,,nie wyróżniania się”. O czym mowa? Wydaje nam się, że klasyczne suknie doskonale sprawdzą się w każdych okolicznościach. Zaczynam wertować sklepy w poszukiwaniu najbezpieczniejszych modowych propozycji. I nagle… trafiamy na całą masę ofert czarnych sukienek. Od maxi po midi, od koktajlowych do bardziej do wieczorowych. Gdzieniegdzie przewinie się mini lub wersja casualowa.

Ryzykowna czerń na wesele

Jesteś kobietą, która ceni sobie styl glamour? Spokojnie możesz pozwolić sobie na najbardziej klasyczne wydanie małej czarnej. Wiem, co teraz pomyśli każda z Was, ale moda się zmienia i sposób myślenia ulega diametralnym zmianom. Czerń jest zbyt ponura na wesele, ale tutaj grasz dodatkami. Pamiętaj jednak, że w grę wchodzi prosty, ołówkowy krój małej czarnej o długości midi. To nie przelewki. Z dużym niesmakiem zostałabyś odebrana zarówno w krótkiej mini, jak i przesadnej balowej propozycji. Czerń jest piękna i uniwersalna, ale zaślubiny to czas radości. A jak wiemy, semiotyka i symbolika takich wydarzeń ma znaczenie dla pary młodej i gości. Czarna sukienka na wesele to ryzykowne posunięcie. Jeśli jednak masz wyobraźnie i doskonałe wyczucie stylu to postaw na kopertowy krój, albo prosty ołówkowy fason. Sztampowy charakter kreacji przełam ciekawym dekoltem lub odsłoniętymi ramionami. Możesz postawić także na falbanę na wysokości dekoltu. Doskonałym dodatkiem będą klasyczne czerwone lub cieliste czółenka. Albo wręcz przeciwnie. Pobaw się kontrastem. Sprawdź obecnie panujące trendy i wybierz żółte, albo nawet pomarańczowe szpilki. Przełamiesz ponurą czerń. S

Szczególnie w dużych miastach panuje tendencja do przełamywania sztywnych reguł. Zwróć uwagę dokąd wybierasz się na wesele. W niektórych rejonach panuje silne przywiązanie do tradycji i określonych standardów. Mogłabyś poczuć się skrępowana i oceniana. Brak dystansu do tego typu kwestii może popsuć Ci zabawę. Zwróć jednak uwagę na to, że istnieje pewna etykieta takich imprez, która mówi o tym co wypada a co nie. Więc jeśli bardzo musisz a jeszcze bardziej chcesz postawić na ,,małą czarną” to zrób to z głową. Zabaw się dodatkami, a na pewno zrobisz pozytywne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here