Czy flamboyage można wykonać w domu?

0
2012
flamboyage
fot.: pexels.com

Ostatnio, można zaobserwować coraz więcej nowych technik farbowania włosów. Jedną z najpopularniejszych stał się flamboyage, czyli nowa odsłona sombre. Z tego powodu, wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy tą techniką włosy można pofarbować samodzielnie w domu.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/nowy-hit-w-koloryzacji-flamboyage/

Flamboyage – na czym polega i jakie daje efekty?

Dzięki farbowaniu włosów metodą flamboyage, wyglądają one jak muśnięte słońcem. Z jednej strony przypominają one sombre, z drugiej natomiast – podobne są do balejażu. Różnica jest jednak taka, że jest to metoda znacznie bardziej delikatna. We flamboyage bowiem, pasemka wyglądają bardziej naturalnie, nie widać między nimi ostrych kontrastów.

Balejaż i flamboyage różnią się również techniką farbowania. Jest ona znacznie mniej inwazyjna, gdyż poszczególnych pasm włosów nie trzeba zabezpieczać folią. Zamiast tego, stosuje się samoprzylepne przezroczyste paski, które w żaden sposób nie uszkadzają struktury włosów.

W przypadku wykonywania flamboyage, pasma nigdy nie są farbowane od samego czubka głowy. Chodzi o to, aby nadać włosom refleksów, które będą wyglądały naturalnie. Dzięki flamboyage, odrosty są na włosach znacznie mniej widoczne, a co za tym idzie – nie wymagają aż tak częstej koloryzacji. Najlepsze efekty można uzyskać na długich, jasnych włosach. Metoda ta nie ma jedynie na celu rozjaśniania włosów, ale także ich przyciemnianie.

Sposoby na wykonanie flamboyage w domu

Zaleca się, aby flamboyage wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Pozwoli to na uzyskanie zadowalających efektów, a także jest to bezpieczniejsze dla struktury włosów. Nie ma jednak żadnych ograniczeń, które uniemożliwiałyby wykonanie flamboyage samodzielnie w domu.

Jeżeli chcemy się podjąć takiego wyzwania, potrzebne będą: farby w odcieniach, jakie chcemy uzyskać; pędzel do farbowania włosów; taśmy samoprzylepne; a także wsparcie drugiej osoby, która pomoże w wydzieleniu pasm włosów z tyłu głowy.

Przeczytaj też: http://dlakobiet24.pl/jak-przedluzyc-trwalosc-cieni-do-powiek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here