Jaka jest najlepsza karma dla kota?

0
1184
karma dla kota

Zawsze podstawową rzeczą o której myślimy biorąc kolejne zwierzątko do domu jest wymyślenie jak najpiękniejszego imienia, jakie odpowiednio odda styl stworzenia. Potem, niejednokrotnie na myśl przychodzą nam zabawki, bowiem kto nie uwielbia spędzać czasu z własnym pupilem. W końcu natomiast przychodzi owa chwila, iż kot zjawia się w naszym domu. Karma, jaką potencjalnie uzyskaliśmy od hodowcy się kończy oraz w głowie większości posiadaczy zachodzi pytanie, co dalej – jaką karmę dla kota dobrać?

Co powinna zawierać karma doskonałej klasy?

Wybierając karmę musimy pamiętać o paru istotnych sprawach. Gdy jest poprzez nas wybierana karma dla kota, to nie bez znaczenia są preferencje własnego ulubieńca i jego własne potrzeby, natomiast karmy powinny zaspokajać głód oraz zapewniać właściwe elementy wzmacniające. Przede wszystkim muszą być to karmy mięsne, bowiem koty to mięsożercy, jedzą w naturze więcej mięsa aniżeli psy oraz tak powinny być również karmione w domach. Białko wynikające z mięsa powinno stanowić ponad połowę karmy, kolejne 25-30% powinny stanowić tłuszcze, natomiast cukry nie powinny przewyższać 8%.

Mokre i suche karmy dla kota

Metoda tworzenia karm jest jednym spośród ważnych przejawów ich podziału. Najpopularniejszymi karmami są: karmy wilgotne (mokre), suche i półwilgotne. Do kotów, oraz ich opiekunów, wyznaczone są przeważnie dwie pierwsze z przytoczonych, natomiast pośród nich odnajdziemy artykuły przeznaczone dla kotów w rozmaitym wieku oraz o rozmaitych potrzebach. Karma dla kota sucha zawiera zwykle 10-11% wody. Jej odpowiednia ilość nie jest określana, zazwyczaj karmy zawierają jej nie mniej aniżeli 3%-6%.

Karma specjalistyczna

Niestety lecz nasze domowe koty niezwykle niejednokrotnie mają kłopoty z układem moczowym. Zwłaszcza po sterylizacji czy kastracji. Niewątpliwie nabywając doskonałej klasy karmę możemy temu zapobiec natomiast niezwykle niejednokrotnie okazuje się, iż dolegliwość już się rozwinęła oraz obok lekarstw odpowiednią żywnością jest karma dla kota specjalistyczna gwarantująca właściwą pracę nerek. Kolejnym kłopotem są nadwrażliwości pokarmowe oraz tu także są właściwe karmy lekarskie oraz odczulające.

Czytajmy etykiety karm dla kotów!

Bez tego nie da rady! Nie dajmy się skusić żadnym zapewnieniom wytwórców, jacy zawsze będą promować własne produkty, co jest doskonałe zrozumiałe. Owym, co mówi o jakości karmy dla kotów jest ich skład, tenże natomiast musi znajdować się na pudełku wyrobu. Dobry artykuł musi mieć dobre składniki w pewnej ilości, takie jak białko, tłuszcz lub tauryna! Nie winno w nim być natomiast takich rzeczy, jak sztuczne barwniki lub konserwanty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here