Dlaczego warto zainwestować w księgową?

0
380
Dlaczego warto zainwestować w księgową

Prowadzisz swoją firmę, ale od jakiegoś czasu widzisz, że na ostatnią chwilę załatwiasz formalności urzędowe. Martwisz się, że w końcu czegoś zapomnisz. Jaki jest na to sposób? Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby powierzenie prowadzenia dokumentacji sprawdzonej księgowej?

Zalety nawiązania współpracy z rzetelną księgową

Jest wiele firm, które świadczą usługi księgowości w Warszawie. Jak znaleźć taką księgową, która jest godna zaufania, solidna i terminowa? Najlepiej jest podpytać znajomych z usług, której firmy korzystają. Jeśli od lat współpracują z jednym biurem, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest to księgowa, z którą można nawiązać współpracę. Rzetelne biuro będzie tak przechowywać naszą dokumentację, żeby nie dostała się w niepowołane ręce osób trzecich. Firmy księgowe robią wszystko, żeby nie doszło do wypływu danych osobowych albo informacji zawartych w zbieranej dokumentacji. Księgowa zobowiązana jest do trzymania faktur i innych pisemek w jednym miejscu, co sprawia, że są w razie konieczności jest do nich dostęp. Zadaniem biura księgowego jest archiwizacja dokumentów związanych z naszą firmą, więc nie mamy potrzeby wydzielania w domu przestrzeni na przetrzymywanie dokumentacji firmowej. Poza tym jeśli mamy swoja księgową, to nie musimy bać się o rozliczenia finansowe i podatkowe firmy z Urzędem Skarbowym lub Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Nawet gdyby doszło do konieczności spotkania i rozmawiania z pracownikiem z któregoś z tych urzędów, to w ramach comiesięcznych opłat możemy liczyć na bezpłatne reprezentowanie nas przed urzędnikami. W dzisiejszych elektronicznych czasach fajną możliwością jest korzystanie z usług księgowych online, na przykład takiej firmy jak Biuro Everte https://biuroeverte.pl/. Dzięki doświadczonej księgowej w rzetelny sposób będziemy mieć prowadzoną między innymi ewidencję w postaci KPiR, prowadzone księgi handlowe i rachunkowe, weryfikację dokumentów księgowych, zestawień i rozliczeń rocznych, rozliczony VAT, ewidencjonowane wszystkie zdarzenia gospodarcze. Jeśli nasza firma składać się będzie z pracowników, to do zadań biura księgowego należeć będzie także sporządzanie listy płac,prowadzenie dokumentacji pracowniczej, a także realizacja wynagrodzeń dla pracowników.

Odpowiedzialność prawna biura rachunkowego

Każde działanie księgowego jest ściśle obwarowane prawnie. Obowiązuje go wiele przepisów, z którymi można zapoznać się na przykład w Ustawie o rachunkowości, Kodeksie karnym, Kodeksie karnym sądowym, Kodeksie pracy, Ustawie o ubezpieczeniach społecznych lub innych dokumentach prawnych. Księgowa ma bardzo odpowiedzialną pracę, ponieważ odpowiada prawnie (odpowiedzialność cywilna, finansowa, pracownicza, karna) za stan finansów firm, które ma pod swoją opieką.

Biura rachunkowe wykonują wiele zadań związanych z obsługą firm. Mają także obowiązek być na bieżąco z ustawami i przepisami obowiązującymi w sektorze księgowości. Powierzając swoją dokumentację firmową księgowej, unikamy wielu stresów i jednocześnie pomyłek w wypełnianiu dokumentacji firmowej. Właśnie między innymi z tych względów warto jest zainwestować w księgową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here