Jakie zabezpieczenie antywłamaniowe do domu wybrać?

0
322
Jakie zabezpieczenie antywłamaniowe do domu wybrać

Eksperci potwierdzają, że tak naprawdę nie istnieje jeden, w pełni skuteczny odstraszacz ani zabezpieczenie, które byłoby optymalnie skuteczne w przypadku próby włamania do nieruchomości. Okazuje się jednak, że jak najbardziej należy podejmować próby zabezpieczania mieszkania bądź domu, a najlepszą opcją jest wykorzystywanie różnych sposobów jednocześnie. Poznaj metody, które cieszą się największym uznaniem i popularnością. 

Antywłamaniowy zamek do drzwi 

Czy wiesz, że doświadczony włamywacz niestety poradzi sobie z klasycznym zamkiem do drzwi dosłownie w kilka sekund? Kilka minut potrzebuje natomiast, aby zabrać Ci najcenniejsze przedmioty trzymane w domu. 

Właśnie dlatego należy zadbać o dobrej jakości zabezpieczenie tego rodzaju, ponieważ chociaż i tak nie chroni ono całkowicie, to na pewno wydłuży czas, jaki jest potrzebny przestępcy na sforsowanie drzwi. 

Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “zamek do drzwi – sklep Sparta” i zamów najlepszy, antywłamaniowy zamek dopasowany do drzwi wejściowych do Twojej nieruchomości. W tej nowoczesnej odsłonie możesz zastosować zamek, który zatrzaskuje się automatycznie albo taki, do którego pasuje uniwersalny klucz. Dzisiaj dostępne są również zamki na kod albo z systemem monitoringu. 

System alarmowy 

Jeśli podpiszesz umowę z wybraną firmą ochroniarską, możesz liczyć na jej interwencję dosłownie w kilka minut po włączeniu alarmu. Ten ustawiasz zawsze wtedy, kiedy wychodzisz z domu. Pamiętaj jednak, że w celu optymalnego działania alarmu i firmy ochroniarskiej, warto wybrać podmiot, który działa w Twojej okolicy. Lokalizacja siedziby ma tutaj ogromne znaczenie, chodzi przecież o to, aby interwencja została podjęta jak najszybciej. 

Monitoring nieruchomości 

Chociaż system kamer nie działa antywłamaniowo, to jednak jest skutecznym odstraszaczem. Bardzo często włamywacze już po zlokalizowaniu kamery rezygnują z dokonania przestępstwa. Co więcej, nawet jeśli do włamania i kradzieży dojdzie, nagranie może służyć jako główny dowód w sprawie lub w celu identyfikacji włamywacza. 

Optymalne zabezpieczenie domu

Ponieważ w Polsce do włamań dochodzi dosłownie co kilka minut, właściciele nieruchomości powinni stosować najlepsze systemy antywłamaniowe. Aby zniwelować ryzyko dokonania tego rodzaju przestępstwa, zawsze warto wykorzystywać różne opcje jednocześnie. Przyda się zarówno zamek antywłamaniowy, system alarmowy, jak i monitoring. 

Oczywiście, ze względu na to, że nie można mówić o w pełni skutecznych zabezpieczeniach przed włamaniem, kradzieżą dóbr czy aktami wandalizmu, każda nieruchomość powinna być ubezpieczona. Polisę ubezpieczeniową zawsze dobieraj wedle indywidualnych potrzeb, tak, aby jej warunki były dla Ciebie wsparciem, jeśli już dojdzie do przestępstwa. Dzięki temu uzyskane odszkodowanie zrekompensuje Ci chociaż w części poniesione straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here