Domowa hodowla konopi

0
364
Domowa hodowla konopi

Coraz większa ilość krajów Unii Europejskiej zezwala na hodowlę marihuany na własny użytek, przykładowo w Holandii oraz w Czechach dozwolona jest hodowla na własny użytek.

Dozwolona jest także hodowla marihuany rekreacyjnej, dlatego wiele osób w przydomowych ogródkach lub też w domu hoduje konopie indyjskie. Hodowla w domu przyniesie nam dużo lepsze rezultaty, dzięki temu uzyskamy większe plony, rośliny będą wyższe. W przypadku hodowli w domu powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki, będzie to przykładowo odpowiednie oświetlenie, a także utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Jaki sprzęt potrzebny jest do uprawy marihuany?

Bardzo często kanapie hodowane są w namiotach, dzięki czemu nie musimy na dużej powierzchni dbać o oświetlenie czy też wilgotność. Mały namiot z pewnością będzie dobrym pomysłem, aby móc hodować trzy lub cztery rośliny na własny użytek. Dlatego często wykorzystuje się tego rodzaju rozwiązania, mogą być one także dość tanie w utrzymaniu. Należy pamiętać, że często będziemy musieli zapewnić roślinie oświetlenie przez 24 godziny na dobę. W tym przypadku, aby zmniejszyć koszty, możemy wybrać się świetnie LED. Jest to możliwość zastosowania oświetlenia bez wpływu na temperaturę.Namioty do uprawy powinny posiadać stabilną konstrukcję, często będą musiały utrzymać oświetlenie, dodatkowo będą wyposażone także w systemem wentylacyjny. Należy zatem przygotować w nich odpowiednie otwory na umieszczenie wentylatora, dopływu powietrza. W namiotach można stworzyć odpowiednią wilgotność, można wykorzystać hydrometry, badać wilgotność powietrza, jak również ogólnie wilgotność gleby. Możemy zastosować także zaawansowane systemy umożliwiające dostarczenie wody do gleby. Hodowla konopi będzie wymagała także podłoża, które posiada odpowiednie pH, mogą być to gleby zawierające torf, możemy także gleby nawozić. W zależności od stosowanych odmian konopi możemy wykorzystać różne nawozy, które przykładowo będą wspomagały kwitnienie. Dzięki temu będziemy mogli przyspieszyć naturalne procesy, szybciej uzyskać plony.Zatem powinniśmy pamiętać, aby wyposażyć się w odpowiedni sprzet do uprawy marihuany sklep, który może zaoferować nam akcesoria, będzie posiadał w ofercie wszystko czego potrzebujemy. Zaczynając od gleby, donic po oświetlenie, systemy nawadniające czy też gotowe namioty. Dzięki temu będziemy mogli uzyskiwać wysokie plony, dodatkowo odpowiednie akcesoria przyśpieszają kwitnienie, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać efekty po kilku tygodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here