Dlaczego warto wybrać do hodowli nasiona konopi feminizowane?

0
418
nasiona

W hodowli konopi indyjskich niepożądane są rośliny płci męskiej, dlatego hodowcy marihuany powinni je usuwać, gdy się pojawią, aby wyeliminować ryzyko zapylenia.

Hermafrodyty i rośliny męskie wytwarzają niższy ogólny plon kwiatów, ponieważ roślina jest zmuszona do przekierowywania energii na produkcję nasion, które w przeciwnym razie byłyby wykorzystywane do produkcji kwiatów bogatych w trichomy.

W odpowiednich warunkach uzyskamy odpowiednie plony z feminizowanych nasion

Odpowiednie warunki środowiskowe są niezbędne do uprawy zdrowych sadzonek konopi, a jednymi z najważniejszych warunków do kontrolowania są temperatura i wilgotność. Temperatura w środowisku uprawy nie powinna przekraczać 26 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie sadzonki mogą urosnąć zbyt wysoko. Powinieneś również zaplanować obniżenie temperatury w nocy do około 21 stopni Celsjusza. Powinieneś również dążyć do utrzymania wilgotności w środowisku uprawy na wyższym poziomie, zwykle około 70 procent. W ten sposób rośliny mogą wchłaniać wilgoć z otoczenia, aby rozwijać silniejsze korzenie bez obciążania przez nadmierne podlewanie.Żeńska roślina konopi posiada słupki i znamiona. Być może spotkałeś się z tym, że żeńskie rośliny konopi indyjskich określane są jako „sinsemilla”, co tłumaczy się z hiszpańskiego jako „bez nasion”. Sensemilla odnosi się do wszystkich niezapylonych roślin żeńskich. Rośliny Sensemilla są idealne dla hodowców marihuany, ponieważ oferują najwyższy potencjalny plon kannabinoidów. Przy ograniczeniach dotyczących hodowli, warto skupić się na uprawie roślin konopi indyjskich z nasion feminizowanych, z których uzyskamy odpowiednie plony.Rynek feminizowanych nasion konopi jest naprawdę ogromny, dlatego wybór odpowiedniej odmiany konopi indyjskich do hodowli w pomieszczeniu jest łatwiejszy, niż kiedyś. Wiele banków nasion przestawia się na feminizowane nasiona, ponieważ obecnie nie ma tak dużego zainteresowania zwykłymi nasionami. Obecnie możliwe jest wysłanie do domu feminizowanych nasion, z możliwością wyboru odmian automatycznie kwitnących, z dominacją CBD lub standardowych odmian fotoperiodycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here