Endometrioza a problemy z niepłodnością

0
1132
Endometrioza a problemy z niepłodnością

Kobiety są coraz bardziej świadome swojego zdrowia i często zgłaszają się do lekarzy ginekologów na wizyty profilaktyczne a także wtedy kiedy czują się zaniepokojone stanem swojego zdrowia. Nie przychodzą do gabinetu tylko z problemami takimi jak na przykład grzybica pochwy czy problem z doborem antykoncepcji. Coraz częściej problemem jest endometrioza.

Częste schorzenie

To schorzenie ostatnio stało się bardzo popularne i jest diagnozowane u coraz większej ilości kobiet. To właśnie endometrioza, zdaniem lekarzy, ma odpowiadać za problemy kobiet z niepłodnością a także za bolesne miesiączki. Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności, to znaczy pomimo podejmowania regularnie współżycia seksualnego, para nie potrafi począć dziecka. Postawienie właściwej diagnozy i leczenie jest tutaj bardzo ważne, bo czas upływa szybko, a zegar biologiczny kobiety bije nieubłaganie.

Leczenie hormonalne i operacyjne

Leczenie za pomocą hormonów jest bardzo powszechne w ginekologii. Odpowiednio dobrane pigułki pomagają leczyć nieregularne miesiączki, a także różne inne schorzenia, które utrudniają życie kobietom. Podobnie jest z endometriozą. Na pewnym etapie można leczyć tę chorobę za pomocą przyjmowania odpowiednich leków hormonalnych. Jednak kiedy diagnoza zapadnie za późno, pozostaje już tylko leczenie operacyjne. Ale tego leczenia nie należy się bać, a raczej patrzeć na nie jak na szansę na lepsze życie, życie bez bólu i cierpienia. Operacja pomogła już wielu pacjentom w powrocie do normalnego życia. Operacja często proponowana jest tym kobietom, które mają problem z zajściem w ciąże.

Właściwa diagnoza

Na podstawie obserwacji wielu przypadków endometriozy u kobiet, można śmiało stwierdzić, że największym problemem jest postawienie właściwej diagnozy. Niestety nie każdy lekarz będzie potrafił to zrobić. Dlatego tak ważne jest, jeżeli kobieta sama u siebie podejrzewa endometriozę, aby zgłosić się do naprawdę dobrego specjalisty. Stopnie endometriozy są cztery, minimalna, łagodna, umiarkowana i ciężka. Oczywiście endometrioza w stopniu ciężkim to bardzo trudna i zła diagnoza, jednak nigdy nie wolno tracić nadziei, ponieważ w medycynie czasem nawet zdarzają się cuda i uzdrowienia, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Stopnie endometriozy i ich opisy mają pomóc lekarzowi w zdiagnozowaniu konkretnego przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here