Jak wybrać serwis, który wymieni olej w samochodzie?

0
1138
Jak wybrać serwis, który wymieni olej w samochodzie

Wraz z eksploatacją auta olej silnikowy traci swoje właściwości ochronne. Nie można tego bagatelizować z racji tego, że jest on jednym z najważniejszych płynów w samochodzie. Jak wybrać serwis, który go wymieni? Na co zwrócić uwagę zanim wejdziemy z nim we współpracę? Podpowiadamy.

Olej silnikowy i jego funkcje

Jakie najważniejsze funkcje spełnia olej silnikowy? Należy przede wszystkim wymienić tutaj to, że ma on wpływ na zmniejszenie tarcia do którego dochodzi między ruchomymi elementami silnika. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest on odpowiedzialny za uszczelnianie, a ponadto chłodzenie. Jedną z najważniejszych funkcji jest także to, że utrzymuje silnik w czystości i mocno przyczynia się do zapobiegania wewnętrznej korozji.

Olej silnikowy i jego rodzaje

Wyróżnia się trzy rodzaje olejów silnikowych, w tym syntetyczne, które są najlepiej dostosowane do współczesnych silników. To właśnie je najmocniej polecają producenci samochodów. Kolejny, to olej półsyntetyczny, a następnie mineralny. Ten ostatni jest zarezerwowany już tylko i wyłącznie do zabytkowych aut.

Jak dobrać olej silnikowy?

Tutaj przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, do jakiej klasy jakościowej jest zaliczany. Trzeba także uwzględnić jego klasę lepkościową. Dobrze dobrany do naszego samochodu olej powinien posiadać aprobatę producenta, który jest odpowiedzialny za powstanie naszego auta. To właśnie on określa wspomniane parametry.

Jaki serwis powinien wymieniać olej?

Wymiana oleju w samochodzie powinna zostać powierzona profesjonalistom. Tego typu działania muszą być koniecznie przeprowadzone w sposób bardzo dokładny i kompleksowy. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że wymianie muszą zostać poddane wszystkie elementy. Jeśli chodzi o wymianę oleju, to wedle procedur i działania zgodnie ze sztuką, dobry serwis weźmie także pod uwagę wymianę korka spustowego, a ponadto podkładki, które znajdują się w misce olejowej.

Oczywiście warsztat musi zostać wyposażony zarówno kanał, jak i podnośnik. W profesjonalnym auto serwisie żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Tutaj nie ma mowy o tym, aby jednak stało się tak, że nie będziemy do końca świadomi jakie działania zostały podjęte w celu dobrej obsługi. Nie bez znaczenia pozostaje także terminowość w działaniu, jak również atrakcyjne podejście do wyceny danych usług. Jeśli ten szereg czynników zostanie spełnionych wówczas możemy mieć pewność, że wymiana oleju nastąpi w prawidłowy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here