Kompresor powietrza – informacje i porady

0
1596
Kompresor powietrza - informacje i porady

Warto mieć pod ręką kompresor powietrza, na przykład do nadmuchania piłki nożnej lub opony samochodu. Sprężarka powietrza może być bardzo przydatna i jest szczególnie przydatna dla wielu hobbystów i profesjonalnych użytkowników. Istnieje wiele różnych kształtów, małych i dużych sprężarek o różnej pojemności i wydajności. Wiele osób uważa, że ​​im większy pomysł na sprężarkę, tym lepiej, ale to nie do końca prawda. Idea kompresora musi być proporcjonalna do wydajności kompresora.

Istnieje kilka czynników, które decydują o wyborze kompresora: możemy wziąć przykład z klucza udarowego. To ciśnienie określa siłę klucza. Duża sprężarka nie wytwarza większego ciśnienia niż mała sprężarka. Tak więc klucz udarowy jest równie mocny, niezależnie od wielkości sprężarki.

Rozmiar zbiornika określa, ile powietrza można zużyć, zanim sprężarka zacznie go ponownie napełniać. Im większy zbiornik, tym lepiej, ale oczywiście system musi być szczelny, aby nie przepuszczał powietrza przez różne połączenia.

Rozmiar sprężarki określa, ile czasu zajmie doładowanie zbiornika. Określa również, czy może doładować zbiornik przy jednoczesnym użyciu, czy też musisz zrobić sobie przerwę. Jeśli klucz udarowy zużywa 450 litrów na minutę, a sprężarka dostarcza 550, będzie w stanie naładować zbiornik nawet podczas korzystania z klucza. Ta zależność jest szczególnie ważna, jeśli planuje się korzystać z zasilania powietrzem do szlifierek kątowych i podobnych urządzeń, które pracują stale, ale mniej ważne jest użycie klucza udarowego, ponieważ zwykle podczas używania go i tak robi się przerwy.

Jakość i cena kompresora również ma wiele do powiedzenia. Tanie kompresory szybko się zużywają, jeśli jednorazowo pracują za dużo i za długo. Przy zakupie sprężarki wskazane jest, aby pochodziła ona od renomowanego producenta, a cena była proporcjonalna do wielkości i wydajności sprężarki.

Kompresory powietrza zwykle wymagają niewielkiej konserwacji, ale w kompresorach napędzanych olejem i pasami czasami wymagają konserwacji. Ważne jest, aby regularnie wymieniać olej, sprawdzając jednocześnie, czy w sprężarce nie ma usterek. Pasek należy wymienić po zużyciu.

Duże kompresory ze zbiornikami o pojemności 200-800 litrów są zwykle używane przez warsztaty i przemysł. Dla profesjonalnych użytkowników i hobbystów zazwyczaj wystarczają kompresory powietrza o pojemności 100-150 litrów. Do zwykłego, sporadycznego użytku prywatnego zwykle wystarcza zbiornik o pojemności 25-50 litrów. Czasami wystarczy nawet zbiornik o pojemności 8-16 litrów.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here