Telefony od Apple – czy naprawdę nie są warte swoich pieniędzy?

0
1232
Telefony od Apple

W dzisiejszych czasach smartphone jest nieodzownym elementem życia każdego z nas. Jedni go używają do podstawowych czynności, dla innych zaś jest to komputer, telewizor, aparat w jednym. Z uwagi na to producenci telefonów instalują coraz to nowsze i lepsze technologie w swoich urządzeniach, a wygląd takich telefonów jest doprowadzany do perfekcji. Z uwagi na wartość takiego telefonu w naszym życiu codziennym, w społeczeństwie wytworzyły się różne stereotypy odnośnie niektórych marek i ich posiadaczy (głównie wśród młodzieży). Jedną z takich marek jest firma Apple i ich produkt – iPhone.

Amerykański sen

Jeden z takich stereotypów atakuje posiadaczy telefonów amerykańskiego koncernu. Mówi się, że ludzie, którzy posiadają iPhone przepłacają pieniądze, a do tego lubią się popisać przed znajomymi. Niestety, firmie Apple przede wszystkim zarzuca się wystawianie swoich nowych produktów za olbrzymią kwotę. Trudno się z tym nie zgodzić, jeśli spojrzymy na premiery i ceny najnowszych sprzętów od amerykańskiego producenta. Nic więc dziwnego, że taki stereotyp powstał, ludzie coraz częściej kupują przedmioty tej marki nie zwracając uwagi na ich walory techniczne, a dlatego że jest ona obiektem stylu. Jest jednak druga strona medalu.

Nie taki diabeł straszny…

Telefon Apple, czyli iPhone charakteryzuje się głównie wysoką wydajnością, a co za tym idzie – długą żywotnością. Warto więc, przy zakupie nowego telefonu, rozejrzeć się za alternatywą w postaci używanego iPhone. Używane iPhone często są wystawiane na różnych portalach społecznościowych, bądź aukcjach za przyzwoitą kwotę. Zdarza się, że występują również w ofercie sklepów internetowych. Używanego iPhone możesz kupić chociażby tutaj: https://parts-store.pl/pol_m_Uzywane-iPhone-477.html. Jeśli sobie porównamy parametry używanego iPhone do telefonów nowych, za podobną sumę, to możemy mile się zaskoczyć, ponieważ telefony Apple z reguły trzymają wysoki poziom użytkowania, nawet kilka lat po premierze i w niczym nie odstają od swoich nowszych odpowiedników w tej samej cenie. Dodatkowo, iPhone to na tyle popularny telefon, że jeśli nawet coś się zepsuję w tym urządzeniu, to na rynku jest bardzo zamienników, jeśli chodzi o części, jak i również ofert serwisowych.

Wielkie derby wśród systemów operacyjnych

Na koniec pozostaje kwestia systemów operacyjnych. „Wojna” pomiędzy systemem iOS, a systemem Android jest równie poważna, jak w przypadku Xbox i PlayStation. Trzeba jednak Apple’owi oddać, że jeśli chodzi o iOS to jest to świetnie zoptymalizowany system, dlatego możemy z czystym sumieniem dopisać naszego używanego iPhone do listy potencjalnych zakupów, ponieważ poziom używalności telefonu nie ma znaczenia przy tak dobrze zoptymalizowanym systemie, który będzie służył przez kolejne lata. Czy warto? Decyzja zawsze zostaje po stronie kupującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here