Marka Dior i jej perfumy – co warto wiedzieć na ten temat?

0
386
Marka Dior i jej perfumy

Dior to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten francuski dom mody niezmiennie od wielu dziesięcioleci zajmuje silną pozycję na rynku światowym. Co ważne, w jego ofercie można znaleźć nie tylko ubrania, ale również m.in. wysokiej jakości perfumy.

Dior – historia

Twórcą opisywanej marki jest Christian Dior – to właśnie od jego nazwiska pochodzi ta słynna marka. Dior został utworzony w 1946 roku, w dużym stopniu jako skutek uboczny aktywności Marcela Boussac, w ówczesnej Francji jednego z najbogatszych przemysłowców. Gdyby Christian Dior spełnił jego prośbę, markę tą prawdopodobnie znalibyśmy właśnie jako Boussac.

Okazało się jednak, że Christian Dior miał własną wizję dotyczącą tego przedsięwzięcia. Ostatecznie, po długich negocjacjach przyjęto rozwiązanie kompromisowe – Dior stworzył własny dom mody, a Marcel Boussac został jego patronem.

Połowa dwudziestego wieku to czas, w którym oferta tego francuskiego mody odróżniała się od ogólnie przyjętych rozwiązań. Obejmowała ona m.in. ubrania wykonane z perkalu, a także gorsety, które mocno podkreślały talię ciała – takie rozwiązania przyjęto m.in. w pierwszej kolekcji Dior, czyli Corolle (New Look). Następne dziesięciolecia to okres dynamicznego rozwoju marki.

Dior dzisiaj – coś więcej niż ubrania

Obecnie Dior to marka, która zajmuje silne miejsce na globalnym rynku. Obejmuje ona ponad sto butików rozmieszczonych na terenie całego świata. O sukcesie Dior dobrze świadczy fakt, że asortyment marki obejmuje już nie tylko ubrania, ale także rozbudowaną linię kosmetyków i męskich perfum.

Co ciekawe, pierwsze perfumy Dior powstały już w drugiej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia, tzn. w okresie, kiedy ten francuski dom mowy zadziwiał świat swoją pierwszą kolekcją (wspomniana już Corolle/New Look). Były to perfumy damskie, czyli Miss Dior. W następnych latach oferta została wzbogacona o produkty dla mężczyzn.

Wśród perfum Dior, które zasługują na szczególną uwagę, można wyróżnić między innymi:

  • Dior Dune pour Homme woda toaletowa 100 ml – woda toaletowa, na której aromat składają się takie nuty zapachowe jak m.in. wanilia, cedr, drzewo figowe, róża itp.,
  • Dior Fahrenheit woda toaletowa 100 ml – perfumy, których istotę stanowią nutki cytryny, bergamotki, głogu, drzewa sandałowego oraz lawendy,
  • Dior Jadore woda perfumowana 100 ml – na uwagę zwraca m.in. aromat z róży damasceńskiej oraz jaśminu.

Obecnie perfumy Dior można znaleźć w ofercie wielu drogerii oraz sklepów internetowych (wśród nich znajduje się np. Perfumy.pl).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here