Narzuty na łóżko jako podstawowy element dekoracji sypialni

0
207
Narzuty na łóżko jako podstawowy element dekoracji sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem służącym przede wszystkim do odpoczynku i komfortowego snu. To, w jaki sposób jest urządzona, wpływa nie tylko na jej charakter, ale też na to, jak się w niej czujemy. Poza podstawowym umeblowaniem jak łóżko i szafa istotną rolę odgrywają znajdujące się w niej dodatki — w szczególności mowa o tych, znajdujących się łóżku tj. poduszkach i narzucie 

Narzuty do sypialni — czym kierować się przy wyborze

Narzuta na łóżko to kluczowy element jego wystroju, który ma wpływ na ogólny całokształt sypialni.

Jedną z głównych zasad, którymi należy kierować się podczas jej wyboru, jest jej rozmiar. Przyjmuje się, że minimalny rozmiar narzuty powinien pokrywać się z powierzchnią materaca, a najlepiej, gdyby wystawał poza jego brzegi.

Wśród materiałów prym wiodą te łatwe do utrzymania w czystości i które można wyprać w domowej pralce. W takim przypadku sprawdzą się tkaniny naturalne i syntetyczne, w szczególności bawełna, len czy mikrofibra. Łatwość w utrzymaniu higieny jest o tyle istotna, że jednym z głównych zadań narzuty jest ochrona kompletu pościeli przed zbieraniem się na niej kurzu. Jednocześnie warto postawić na taki materiał, którego funkcjonalność umożliwia potraktowanie narzuty jako dodatkowej warstwy do przykrycia się w chłodniejsze dni. Tu sprawdzą się narzuty nieco grubsze i przyjemniejsze w dotyku.

Jeżeli narzuta ma spełniać funkcję jedynie dekoracyjną, można pozwolić sobie na odrobinę więcej ekstrawagancji i postawić np. na modne w ostatnim czasie narzuty włochate.

Styl i kolor idealnej narzuty

Podstawowe zasady aranżacji wnętrz mówią o tym, że dodatki powinny stanowić z resztą pomieszczenia integralną całość. Pewne jest, że do najbardziej uniwersalnych narzut należą te o jednolitym kolorze i gładkiej teksturze. Będą one pasowały do każdej sypialni, niezależnie w jakim stylu została ona urządzona. W przypadku stonowanego koloru ścian sypialni (odcienie szare, kolory pastelowe) można zdecydować się na bardziej intensywną barwę narzuty. Dzięki temu uzyskamy wyraźny akcent, pozbawiający pomieszczenia powściągliwego charakteru.

Mimo że pewne trendy modowe przemijają i zostają wyparte przez inne, to pewne aspekty pozostają niezmienne. W sypialnianych wnętrzach dużą popularnością cieszą się narzuty z naturalnych materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałość przez lata użytkowania. Takie warunki spełniają narzuty ze sklepu Indelo, które dostępne są w różnych rozmiarach, a mnogość materiałów, z których zostały wykonane, pozwoli dopasować odpowiedni model do każdego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here