Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci

0
1771

Wybór fotelików samochodowych dla dzieci nie jest sprawą łatwą. Nie można sobie także w tym przypadku pozwolić na używanie fotelika po młodszym bracie, czy starszej siostrze, bo po pierwsze muszą być dopasowane do wagi i wzrostu dziecka, a po drugie, mają określoną żywotność i nikt nie zagwarantuje czy wysłużony fotelik w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia będzie odpowiednio zabezpieczał dziecko. Dlatego akurat na tym elemencie wyprawki dla dziecka nie należy oszczędzać.

W pierwszych miesiącach życia dziecka być może nie będziesz musiał kupować oddzielnie fotelika samochodowego, jeśli zdecydujesz się na zakup nowego wózka wielofunkcyjnego 3 w 1, którego będzie elementem. Takie foteliki wytrzymują ciężar do 14 kg, jednak należy sprawdzić czy mocowanie będzie pasować do samochodu. Chodzi o to by można było bo stabilnie zamontować, by przylegał jak najbardziej do siedziska i oparcia. Dodatkowo należy sprawdzić czy pasy w samochodzie nie są zbyt krótkie, by go w prawidłowy sposób zamontować.

Podczas sadzania dziecka w foteliku samochodowym należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed tragedią. Przede wszystkim należy bardzo ściśle przypiąć dziecko w uprzęży, nie powinno się pozostawiać luzu. Dziecko musi być odpowiednio zabezpieczone. Pasów nie należy zapinać na puchową kurtkę. Najpierw należy ją ściągnąć, w przeciwnym wypadku pasy nie będą odpowiednio przylegać.

W swoich fotelikach samochodowych producenci stosują rozmaite dodatkowe zabezpieczenia. System ochrony bocznej, chroni dziecko w trakcie kolizji bocznej, która jest bardzo częstym rodzajem stłuczki na drodze. Inną istotną funkcją jest rozwiązanie, dzięki któremu pasy nie zwijają się i nie skręcają w trakcie jazdy. Z kolei foteliki mocowane za pomocą pasów bezpieczeństwa mogą posiadać tapicerkę, dzięki której pasy będą niewidoczne. Bardzo istotna jest także możliwość regulacji zagłówka.

Dla osób, które mogą pozwolić sobie na wydanie większej sumy pieniędzy dla zapewnienia bezpieczeństwa swoich dzieci, polecane są foteliki samochodowe BeSafe. Przeznaczone są dla maluchów powyżej 6 miesiąca życia. Foteliki tej marki posiadają pełną homologację bezpieczeństwa i przeszły pozytywnie crush testy, które udowodniły że obciążenie szyi przy uderzeniu jest 5 razy niższe w przypadku modeli montowanych tyłem do kierunku jazdy. Posiadają również 5 punktowe szelki z magnesami, które ułatwiają prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku. Foteliki BeSafe są niezwykle komfortowe dla dziecka, gdyż posiadają aż 4 poziomy regulacji. Dzięki temu dziecko bez problemu i w wygodnej pozycji prześpi się w samochodzie. Ponadto foteliki zostały wyposażone w regulowane zagłówki i barkowe pasy bezpieczeństwa. Przeznaczone są do montaży typu Isofix, tyłem do kierunku jazdy. Kształt ramy antyrotacyjnej pasuje do większości samochodów. Ten model jak i inne można zakupić, wchodząc na stronę empik.com. Bezpieczeństwo dziecka jest niezwykle ważne dlatego zadbaj o prawidłowo dobrany dla twojego dziecka fotelik, który przeszedł pozytywnie testy bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here