Zabawki dla najmłodszych dzieci – Lego Duplo

0
1681
Zabawki dla najmłodszych dzieci - Lego Duplo

Zabawki dla dzieci powinny wspomagać rozwój społeczny i emocjonalny. Na rynku jest tak szeroki wybór, że aż trudno się zdecydować, co jest dla dziecka najlepsze i najodpowiedniejsze.

Przy ich wyborze warto kierować się jakością materiałów, wybierać tylko te bezpieczne, które posiadają wszystkie wymagane atesty jakości i przeszły specjalistyczne testy wytrzymałości oraz odporności, a nie tylko ceną. Rodzice chcą tego co najlepsze dla swoich dzieci warto więc, aby poświęcili im czas w trakcie wspólnej zabawy.

Niestety obecnie coraz więcej dzieci nie bawi się zabawkami, ale gra w gry komputerowe oraz cały wolny czas bawi się telefonem. Ten negatywny trend nie dotyczy już tylko nastolatków, ale również dzieci w wieku szkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także maluchów. Oczywiście do różnych grup wiekowych dedykowane są inne zabawki, jednak cel jest ciągle ten sam, czyli rozwój. Jak wynika z badań, dzieci które spędzają dużo czasu przed telewizorem mają większe problemy ze skupieniem się, zdecydowanie gorszą wyobraźnię niż ich rówieśnicy, którzy się bawią, co także przekłada się na oceny w szkole. Dla dzieci zabawa jest celem samym w sobie, nie są one świadome, że wpływa ona na różne aspekty poznawcze. To do rodzica należy wybór takich zabawek, które będą kształtować oraz pobudzać aktywność.

Szczególnie najmłodsze maluchy do 4 lat powinny dużo czasu spędzać na zabawie, która je rozwija. Odpowiednie zabawki dla najmłodszych zwiększają umiejętności i zdolności. Przyczyniają się także do rozwoju społecznego i emocjonalnego. Oczywiście rodzice czy opiekunowie powinni na każdym kroku obserwować dziecko, nawet w trakcie zabawy, gdyż mogą zauważyć, ile czasu potrzebuje ono na wykonanie jakiejś czynności. Wiadomo, ze niektóre dzieci uczą się szybciej, a inne wolniej, co jednak nie oznacza, że posiadają jakieś dysfunkcje. Istotne jest dopasowanie zabawek do konkretnego wieku, gdyż za trudna zabawa może wywoływać u dzieci stres, a to przekłada się na zdenerwowanie, płaczliwość, a nawet problemy z apetytem i snem.

Jeżeli rodzic zaobserwuje, że maluch nie radzi sobie z czymś, powinien zacząć rozluźniać atmosferę i jak najszybciej ingerować. Dla dzieci do lat 4 najlepsze są klocki, które wpływają na motorykę, manipulowanie przedmiotami oraz zdolności poznawcze. Wyrabiają wytrwałość, a także mogą uczyć współpracy i dzielenia się. Kształtują także wyobraźnie i estetykę.

Warto zdecydować się na klocki Lego Duplo i serię dedykowaną dla najmłodszych. W linii katalogowej znajduje się Pociąg z cyferkami, dzięki nim właśnie maluchy będą uczyć właśnie poprzez zabawę. Można go zakupić na empik.com. Zabawka pomaga uczyć się cyferek i je zapamiętywać. Można z nich stworzyć duże platformy. Wagoniki, które znajdują się w zestawie posiadają kółeczka, zatem można swobodnie jeździć nimi po dywanie czy podłodze. Ponadto to doskonały pomysł na zabawę wspólnie z rodzicami. To także nauka kolorów, a figurki chłopczyka, dziewczynki i kotka mogą stymulować wyobraźnie poprzez tworzenie wspólnych historii, bajek oraz wzajemne ich opowiadanie. Wpływają także na rozwój mowy i języka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here