Rozmiar kołdry – jaki będzie najbardziej uniwersalny?

0
291
kołdry 160x200

Jaką kołdrę do sypialni kupić? To dla wielu osób spory dylemat. Trzeba wybierać między wieloma różnymi materiałami, grubościami, ale i rozmiarami. Czy istnieje uniwersalna opcja, która sprawdzi się w większości sypialni?

Komfort nocnego wypoczynku – ważny nie tylko materac

Dobry sen to ważny element zdrowego trybu życia. Jest niezbędny dla odpoczynku, regeneracji, ale i utrzymania całego organizmu w świetnej kondycji. W czasie snu regulowana jest praca wszystkich układów, w tym układu odpornościowego.
Jak dobrze się wysypiać? Warto zatroszczyć się zarówno o wieczorną rutynę, jak i o właściwe wyposażenie sypialni. Na komfort zasypiania, a potem nocnego wypoczynku, ma wpływ nie tylko materac. Równie ważna jest poduszka oraz nakrycie. Kołdra musi gwarantować komfort termiczny i dawać poczucie bezpieczeństwa. Ważne, by miała odpowiednie wymiary oraz grubość.

Jakiej wielkości kołdrę kupić?

Sklepy z pościelą oferują dziś szeroki asortyment. To mniejsze i większe kołdry, różnych grubości, wykonane z różnego rodzaju materiałów, z różnymi typami wypełnienia. Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć przy zakupie, jest właśnie rozmiar.

Choć dostępne są niewielkie kołdry na łóżka pojedyncze czy bardzo duże kołdry dla par, najczęściej wybieraną opcją są kołdry 160×200. To nakrycie, które nadaje się i dla jednej, i dla dwóch osób. Pasuje do standardowego łóżka o szerokości 140 centymetrów, w takim przypadku można zdecydować się na jedną kołdrę albo dwie osobne dla dwóch osób – według osobistych preferencji. Kołdra 160×200 zapewni wygodę, bezpieczeństwo, a przy tym będzie niedroga i łatwo dostępna.

Kołdry 160×200 – uniwersalne i łatwo dostępne

Z zakupem kołdry 160×200 nie powinno być większych problemów. To tak popularna opcja, że oferują ją właściwie wszystkie sklepy. Nakrycie można więc kupić zarówno w dużym, dobrze wyposażonym sklepie z akcesoriami sypialnianymi, jak i w mniejszym sklepiku czy w sklepie internetowym. Ta wielkość kołdry jest bardzo uniwersalna, a tym samym także szeroko dostępna i niedroga.

Wybierając kołdrę 160×200, należy postawić na wysoką jakość, przyjrzeć się wykończeniu, wybrać mocne, ale i przyjemne w dotyku materiały. Grubość kołdry i oferowany poziom izolacji termicznej powinny być dopasowane do pory roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here