Krzesełka do karmienia – funkcjonalność i bezpieczeństwo

0
1623

Dzieci bardzo szybko rosną. Jeszcze do niedawna tylko leżały i podnosiły główkę, a około już 6 miesiąca, konieczne jest zakupienie krzesełka do karmienia. Ten niezwykle funkcjonalny mebel, jest obowiązkowym wyposażeniem kuchni, jeżeli posiadamy dziecko. Przede wszystkim zapewnia ono bezpieczne i komfortowe karmienie. Dziecko bardzo szybko nauczy się, że wtedy gdy jest sadzane na krzesełko będzie karmione. To także zabezpieczenie, gdy musimy wykonać jakąś pracę i chcemy mieć dziecko zawsze na oku. Maluszek uczy się również samodzielnego jedzenia, poprzez naśladowanie pozostałych domowników. To także doskonale spędzanie wspólnego czasu całą rodziną przy stole, a ty jako matka wreszcie możesz zjeść ciepły posiłek.

Krzesełka dzielimy ze względu na rodzaj materiału, z którego został zrobiony. Krzesełka drewniane są tradycyjne i doskonale wkomponowują się w nowoczesnych kuchniach, jak i tych w stylu retro. Są też bardzo wytrzymałe, gdy nasze dziecko już z niego wyrośnie, możemy je przekazać dla następnego maluszka. Łatwo się je także czyści. Można również wybrać krzesełka wykonane z plastiku, które mają regulowaną wysokość siedziska, a także dostosować do wysokości i wieku dziecka. Tacka nie jest montowana na stałe, stąd można w razie konieczności ją usunąć, bądź dostosować, tak aby dziecku było wygodnie.

Przy wyborze krzesła należy zwrócić uwagę na stelaż. Najlepiej, aby był z aluminium, musi być przede wszystkim stabilny i wytrzymać szybkie ruchy dziecka. Warto również wybrać model składany, co przyda się w przypadku, gdy mamy małe mieszkanie. Siedzisko powinno być wygodne, aby dziecko mogło komfortowo zjeść, a regulowane oparcie ma zapewnić mu utrzymanie właściwej pozycji ciała, co także zapobiega tworzeniu się wad postawy. Równie ważny jest blat. Musi on być dosyć duży i stabilny, żeby nie ruszał się, gdyż wtedy obiadek może wylądować na podłodze, zamiast w buzi i brzuszku. Wyprofilowany blat umożliwia postawienie w tym miejscu kubeczka i talerzyka. Nie może mieć również ostrych krawędzi, aby dziecko nie skaleczyło się. Ważne jest także łatwe utrzymanie czystości.

Można również zdecydować się na model z kółkami, co zapewnia dodatkowo komfortowe przesuwanie. Takie krzesełka dedykowane są dla dzieci do lat 3 i przyczyniają się także do ich prawidłowego rozwoju. Stymulują one czynniki poznawcze, dzięki temu dzieci uczą się wielu czynności. Począwszy od samodzielnego jedzenia, przez prawidłową postawę ciała.

Na stronie empik.com znajduje się szeroki wybór krzesełek do karmienia, które wybierane są przez rodziców. Posiadają one wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Ciekawym wyborem jest krzesełko ekskluzywnej marki Bloom. Model Fresco Chrome prezentuje się niezwykle efektownie, ma ciekawy i niepowtarzalny design.

To krzesełko jest niezwykle bezpieczne, zawiera aż 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, które zapobiegają wypadnięciu dziecka. Ponadto siedzisko obraca się o 360 stopni, a jego wysokość jest regulowana. Sprzączka zwalniana jest za pomocą tylko jednego przycisku. Jest też łatwe w czyszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here