Wózki dla dzieci – poradnik zakupowy

0
4058
Wózki dla dzieci

Zanim dziecko przyjdzie na świat trzeba zadbać o odpowiednią wyprawkę. Wśród najpotrzebniejszych akcesoriów nie może zabraknąć wózka. Niektóre dzieci trudno jest uśpić więc wózek do tego celu dobrze się nadaje. Poza tym zarówno dla dziecka jak i dla matki istotne są spacery od pierwszych chwil jego życia. Wybierając wózek trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów poza jego ceną. Ważny jest sposób jego wykonania, czyli materiał, z którego jest tapicerka. Ważne by była ściągana, aby można było ją wyprać.

Na jakie aspekty poza tym należy zwrócić uwagę, kiedy już wybierzemy się do sklepu albo zdecydujemy się na zakupy online? W tym drugim przypadku warto zebrać informacje na temat określonego modelu wózka, którego nie możemy ocenić wizualnie oprócz tego, co widzimy na zdjęciach. Po pierwsze jeśli kupuje się wózek wielofunkcyjny, trzeba sprawdzić jakiej wielkości i szerokości jest gondola. Jest to szczególnie istotne jeśli używanie głębokiego wózka przypadnie na okres zimowy, kiedy dziecko będzie ubrane w kombinezon, a dodatkowo będzie przykryte śpiworkiem.

Drugim aspektem na jaki należy zwrócić uwagę jest rodzaj stelaża. Powinien być wykonany z lekkiego materiału, gdyż prawdopodobnie używać go będziemy także z fotelikiem, udając się z dzieckiem na zakupy. Ponadto stelaż musi być łatwy do poskładania i nie zajmować dużo miejsca w bagażniku.

Wózek może mieć koła pompowane lub z pianki. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej polecane ze względu na to, że bardzo dobrze amortyzują wszelkie wstrząsy. Z kolei drugie nie są możliwe do przebicia. Bardzo istotnym elementem zapewniającym bezpieczne użytkowanie wózka jest hamulec bezpieczeństwa. Powinien on blokować wszystkie koła. Należy przetestować je na niewielkiej górce czy działają prawidłowo, gdyż w każdych warunkach wózek powinien stać nieruchomo, kiedy włączony jest hamulec. Dobrze, aby wózek posiadał przekładaną rączkę, dzięki czemu będzie można go dostosowywać do zmiennej pogody, np. kierunku, z jakiego świeci słońce. Jeśli chodzi o pozostałe ważne kwestie, wózki dziecięce powinny mieć odpowiedni znak bezpieczeństwa przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny.

Wózki dla dzieci 3 w 1- wygoda i funkcjonalność

Wózki wielofunkcyjne znajdzie się na stronie empik.com. Wśród różnorodnych modeli znalazł się wózek Comodo Maxi Cosi Cabrio Fix, marki Coneco. Fotelik znajdujący się w zestawie posiada 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, co zapewnia dziecku niezbędną ochronę w czasie jazdy samochodem. Wózek wyposażony został w zintegrowany daszek przeciwsłoneczny. Wielostopniowa regulacja budki zapewnia komfort w trakcie spacerów. Ponadto posiada ergonomiczną rączkę, dzięki czemu można ją ustawić odpowiednio do kierunku jazdy. Stelaż wózka jest lekki i wykonany z aluminium, a koła pompowane i odpowiednio amortyzujące wstrząsy. Wózek został również wyposażony w dodatkowe akcesoria w postaci torby na najpotrzebniejsze przybory higieniczne, kosz na zakupy z praktycznym przykryciem, okrycie na nóżki oraz folię przeciwdeszczową. Beżowy kolor wózka wielofunkcyjnego sprawia, że będzie on odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here