Laktator – niezawodny gadżet każdej mamy

0
1623

Karmienie naturalnym mlekiem jest najlepsze dla dziecka. Przyczynia się do szybszego rozwoju i wpływa także na odporność. Niestety wciąż wiele kobiet rezygnuje z takiej formy karmienia, zastępując naturalne mleko – modyfikowanym, a przecież jeżeli nie występują przeciwwskazania medyczne, czy problemy, nie powinno rezygnować się z tego, co jest najkorzystniejsze dla malucha. Zalet mleka matki jest niewątpliwie wiele. Przede wszystkim jest ono doskonale zbilansowane, pod każdym względem. Zawiera odpowiednią ilość węglowodanów, białka, tłuszczów, aminokwasów, tak niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Mleko matki rzadziej też powoduje kolki oraz wzdęcia, gdyż jest doskonale dopasowane do możliwości trawiennych noworodków. Zawiera również karnitynę, co przyspiesza metabolizm tłuszczów. Dzieci, które spożywają mleko matki mało kiedy też cierpią na alergie pokarmowe, gdyż zawiera ono immunoglobulinę sekrecyjną SigA , czyli przeciwciała, które zapobiegają alergiom. Jednak karmienie ma jedną wadę, otóż może być uciążliwe, ale jeżeli wybierze się laktator, ten problem znika niemal całkowicie. Szeroki wybór sprawia, że każda matka znajdzie coś dla siebie.

Dostępne są modele ręczne, które wymagają używania dwóch rąk, jedną podtrzymuje się laktator, a drugą naciska się pompkę, tłok, bądź gruszkę. Wszystko zależy od modelu jaki się wybierze. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy zdecydować się na laktator elektryczny, który jest niezwykle funkcjonalny. Może być zasilany za pomocą sieci elektrycznej, wtedy warto sprawdzić czy posiada tak długi kabel, abyś móc wygodnie usiąść w ulubionym fotelu. Można również wybrać model na baterię, bądź taki, który można naładować np. za pomocą ładowarki samochodowej.

Jego zaletą jest możliwość odciągnięcia pokarmu w każdej chwili, gdy to jest konieczne. To również doskonały wybór dla kobiet, które mają dużo pokarmu i muszą go często odciągać, z powodu bólu piersi. Laktator sprawdzi się także podczas karmień nocnych, gdyż mleko może być odciągnięte wcześniej, a w razie gdy dziecko jest głodne wystarczy je tylko podgrzać, bądź jeżeli chcesz wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy, a nadal zamierzasz karmić twoim mlekiem, to laktator jest dla Ciebie niezastąpiony.

Na stronie empik.com znajdziemy produkty dedykowane najbardziej wymagającym. Doskonałym wyborem jest laktator marki Bayby, który jest elektryczny. Posiada on zarówno fazę stymulacji, co pobudza piersi do laktacji, jak i fazę odciągania. Ekran LCD określa aktualny stan. Ponadto wyposażony jest w nakładki masujące. Ten model idealnie odwzorowuje ssanie dziecka. Jego kolejną zaletą jest bardzo cicha praca, stąd można używać go nawet w miejscu publicznym. Zawiera także 9 stopni podciśnienia do stymulacji oraz 9 stopni do odciągania. Zasilany jest na baterię, co sprawia, że zawsze można mieć go mieć pod ręką i wozić ze sobą. Jest też mały i lekki, stąd zmieści się nawet w torbie dołączonej do wózka. Jego ergonomiczny kształt sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo komfortowe oraz nie jest uciążliwe. Ten model cieszy się niesłabnącą popularnością wśród matek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here