Łóżeczka turystyczne dla dzieci – komfort i wygoda w czasie urlopu z dzieckiem

0
1722

Wybierając się na urlop z kilkumiesięcznym dzieckiem, powinniśmy zadbać dla niego o miejsce do spania. Łóżeczka turystyczne nadają się idealnie. Trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach zanim zakupimy je przed planowanym wyjazdem. Na rynku jest wiele dostępnych modeli, a ich wybór zależny jest od miejsca, gdzie łóżeczko będzie użytkowane. Niektóre nie nadają się na zewnątrz, inne wyposażone w moskitiery czy też zadaszenie wręcz przeciwnie. Wszystkie rodzaje znajdziemy w sklepie internetowym empik.com.

Wybierając spośród łóżeczek turystycznych przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stelaż. Powinno się go łatwo składać i nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca w bagażniku. Przydatnym wyposażeniem łóżeczek turystycznych są także kółka, które koniecznie powinny być wyposażone w blokady, aby dziecko nie mogło samo go przesuwać. Jego elementem może być również materac. Ważne, by nie był zbyt ciężki, ani zbyt twardy i zapewniał dziecku spokojny sen.

Łóżeczka turystyczne mogą być wyposażone w kilka poziomów regulacji. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku bardzo małych, kilkumiesięcznych dzieci. Jest do nich wtedy łatwiejszy dostęp, co zapewnia większy komfort. Dla niemowlaka warto zakupić takie, które będzie umożliwiało jego kołysanie, zwłaszcza w przypadku gdy jest to niezbędne by spokojnie i na dłużej zasnęło. Na wyposażeniu może być również przewijak usytuowany na górze łóżeczka. To bardzo ważny element na wyjazdach, gdzie trudno znaleźć miejsce, gdzie można w odpowiednich warunkach przewinąć dziecko.

Niektóre łóżeczka turystyczne przeznaczone są na zewnątrz. Można je postawić w ogrodzie, w zacienionym miejscu, bez strachu, że dziecko się przegrzeje. Zadaszenie łóżeczka izoluje przed promieniowaniem UV. Z kolei model z moskitierą skutecznie chroni dziecko przed komarami i innymi owadami.

W ofercie sklepu internetowego można wybrać np. łóżeczko turystyczne Hauck BabyCenter. Przeznaczone jest dla maluchów od urodzenia. Jego wytrzymałość to 15 kg. Wyposażone jest w funkcjonalny podwieszany materac dla dzieci do 9 kg. Posiada dwa kółka umożliwiające przemieszczanie. Boki łóżeczka wykonane są z miękkiej, przezroczystej siatki, dzięki czemu dziecko w razie upadku, podczas próby wstawania, nie uderzy się o nic twardego. Z kolei usztywniane krawędzie mogą stanowić dla dziecka punkt podparcia, gdy będzie próbowało wstawać. Ten model zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu, dzięki temu będzie można go przewozić nawet w niewielkim bagażniku. Dodatkowe funkcjonalne akcesoria ułatwią codzienne czynności przy dziecku także podczas urlopu. W zestawie znalazły się: torba z uchwytami, przewijak, organizer na akcesoria, a także karuzelka z pozytywką. Zabawki dla dziecka od początku są bardzo ważne, a podwieszane nad głową budzą ciekawość i stanowią nie lada atrakcję. Ten i inne modele łóżeczek turystycznych, które posiadają wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa, można zakupić na empik.com. Dzięki nim zapewnimy komfort sobie i dziecku podczas wypoczynku poza domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here